RNDr. Jan Zahradník

  • ODS
  • Jihočeský kraj
  • krajský zastupitel
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
2,12
muži 72%
ženy 27%
18+ 1%
26+ 7%
38+ 57%
50+ 32%

Průměrná známka je 2,12. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

08.11.2017 13:49:31 - čvančara

složení výborů

Jak rozumět argumentu, že by všechny poslanecké kluby měly mít zastoupení např. v mandátovém a imunitním výboru, protože jeho to, co se tam řeší je tajné a některé kluby by tak byly v nevýhodě. Pokud je něco tajné, tak o tom stejně nemohou nikoho, tedy ani své kolegy informovat. Nebo ano? A jestli ano, tak pak se můžou poslanci informovat navzájem.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

10.11.2017 8:30:35 - RNDr. Jan Zahradník
 Vážený pane čvančaro,

zazněl dokonce názor, že by všechny kluby měly mít v každém výboru aspoň jednoho poslance. Vzhledem k tomu, že výborů by mělo být 19 a že existuje klub, který má 6 členů, je to nemožné. Jednací řád totiž říká, že každý poslanec může být nejvýše ve dvou výborech. To by se pak musel změnit jednací řád Sněmovny, k čemuž ale není vůle. A k tomu mandátovému a imunitnímu výboru. Jeho jednání není tajné, je neveřejné. Podle mého názoru se jeho jednání mohou zúčastnit i poslanci, kteří nejsou jeho členy. Jen tam nemohou hlasovat.

S pozdravem

Jan Zahradník