ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.02.2015 14:30:23 - vladislav mrákota

puč

Vůbec nechápu, co se uvnitř vaší strany děje, ale připomíná mi to puč v ČSSD, který se odehrál po předčasných volbách. Vám ne? A co bude dál? Bude úsvit existovat i nadále? A poslední dotaz, na který mě zajímá odpověď asi nejvíc, proč jste si vy rozhodl přejít ,,na druhou stranu" ?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

10.02.2015 16:42:39 - Ing. Karel Fiedler

Děkuji za tuto aktuální otázku, na kterou vám velmi rád odpovím, byť má naprosto nesprávný název.

Nejde o žádný puč, jde určitě o pozvolný vývoj a postupně narůstající nespokojenost s naprostou absencí demokracie, a to nejen té přímé, kterou se Tomio Okamura tak rád oháněl a přitom tolik se jí sám vyhýbal a tolik bránil. To je skutečná realita. Jak si Tomio Okamura představuje demokracii ( v Úsvitu ) v praxi, demonstroval například nejenom tím, že o nominaci Kláry Samkové na lídra eurovoleb jsem se nejen já, ale i řada mých kolegů, dozvěděli až z obrazovek ČT. Dále pak dnešní jeho tiskovou konferencí - pokud v hlasování zvítězí většina deseti z dvanácti, je to podle něj podraz ... o takovou demokracii (spíše autokracii) podle Okamurových představ tedy opravdu nestojím. Pokud je Tomio Okamura překvapen, tak příčinou jeho překvapení je to, že absolutně nechtěl vnímat a ignoroval naše dlouhodobé připomínky a výhrady k činnosti hnutí a klubu a naší prezentaci. Jeho autoritářství překročilo únosnou mez. Puč v ČSSD mi to určitě nepřipomíná, jednak to puč nebyl a jednak se rozhodovalo za jeho přítomnosti. K další existenci Úsvitu se vyjadřovat nebudu - nejsem jeho členem. Na druhou stranu jsem vůbec nepřešel, stejně jako devět  mých  kolegů. My právě naopak chceme pokračovat ( a vrátit se ) k našemu původnímu volebnímu programu, jeho stěžejnímu bodu - přímé demokracii, o které Okamura tolik mluvil, jen aplikovat ve vlastním hnutí nechtěl, bránil se jí a odmítal ji. K tomuto kroku jsem se rozhodl právě proto, abych naopak mohl pokračovat v tom, proč nás lidé zvolili. Přímá demokracie je ukázkovým příkladem rozporu mezi rétorikou a skutečností Tomia Okamury.