JUDr. Miroslav Antl

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.03.2015 18:38:23 - udonetka

Jak najít spravedlnost v ČR

Na koho se obrátit s nepoctivostí policie a soudů?Dějí se nám doslova strašné věci, ale nepomůže ani Ministerstvo tedy za paní Válkové - 4 roky nás mafie v zastoupení AK Toman a Devátý a další ztrpčuje život v mnoha kauzách.
Nepomůže ale nic.Dle slov jedné policistky není politická síla určité lidi postavit k zodpovědnosti. Jedná se osobu Martina Bendy /OD Kotva, AMT mobil, WBP záložna apod./a jeho partnerů.I v dalších kauzách máme ten problém, že nás rozsudek např.vystěhuje z domu na základě toho, že nebyl v pořádku elektronický podpis. Že ale byl soudu podán odpor včas přímo na podatelně a disponujeme razítkem na kopii to soud nezajímalo.Jiný náš případ šel i panu Honovi, který nechal návrh na opatření skoro půl roku u"ledu", jak bylo jeho zvykem apod..Jen málo soudců se asi této AK postaví. Musíme tedy absolvovat všechny stupně a pak se obrátit až na soudy mezinárodní?My i naše děti máme zničené životy. Drží nás jen síla prosadit spravedlnost. Děkuji za názor na pana prezidenta.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

21.03.2015 14:17:42 - JUDr. Miroslav Antl
Obávám se, že Vám nenapíši nic nového, co byste nevěděla.

Tvrzením, že spravedlnosti se můžete domáhat u soudu, Vás asi jen naštvu.

Přesto aspoň obecně „telegraficky“ připomínám, že u soudu se nápravy můžete domáhat cestou civilní žaloby a poté v rámci odvolacího řízení, popř. mimořádných opravných prostředků. „Proti pravomocnému rozhodnutí a jinému zásahu orgánů veřejné moci do jim ústavně zaručených základních práv a svobod…“ se občan může bránit podáním ústavní stížnosti k Ústavnímu soudu (viz čl. 87 Ústavy ČR). Na mezinárodní soud, resp. na Evropský soud pro lidská práva se sídlem ve Štrasburku, se lze obrátit se stížností k projednávání porušení Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, a to za podmínky, že musí být vyčerpány všechny vnitrostátní opravné prostředky, přičemž stížnost musí být podána do šesti měsíců od konečného vnitrostátního rozhodnutí atd.

Pokud si chcete stěžovat na konkrétního soudce, je třeba oslovit předsedu příslušného soudu, popř. ministerstvo spravedlnosti.

V případě nespokojenosti s postupem policejního orgánu v trestním řízení, lze požádat o přezkoumání jeho postupu příslušného státního zástupce. Stejně tak i v případě podezření z trestného činu policisty. V takovém případě je rovněž možné požádat o pomoc i Generální inspekci bezpečnostních sborů.

A konečně, chcete-li si stěžovat na jednání advokáta, lze tak učinit u České advokátní komory.

Je mi osobně líto, že nejsem schopen Vám konkrétně pomoci...