Nejprve cituje ze svého staršího textu, kde připomíná výčtový zákon ze srpna 1991, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností. Tehdy kardinál Tomášek prohlásil, že katolická církev nic víc žádat nebude. Odvolává se také na analýzu právníka Aleše Rozehnala, který v ní tvrdí, že nově restituovaný majetek církev nikdy nevlastnila.
Podle blogera tedy jde o krádež a tunel. „Prohlašované restituce jsou tedy pouze zavádějícím názvem pro naprosto nové uspořádání majetku a jeho systémové zařazení... politicky nekorektně řečeno jde o darování majetku soukromému subjektu, který mu v roce 1948 rozhodně nepatřil, protože tento soukromý subjekt prostě neexistoval... jinak řečeno, jde o krádež a vytunelování státního majetku ve prospěch soukromého subjektu!,“ píše.
Jde o pražské firmy Duplicatus a Real 24
Nyní své starší názory doplňuje o konkrétní případy. Už nyní prý velcí developeři jednají s církvemi o výměnách a odkupu lukrativních pozemků, které církve dostanou. Vokšay upozorňuje na případ, kdy firmy Duplicatus a Real 24, v níž jako předseda dozorčí rady figuruje ekonom pražské arcidiecéze a vedoucí správy majetku na Arcibiskupství pražském Karel Štícha, vyjednaly směny pozemků s církví v pražských Stodůlkách a Uhříněvsi.
"Jak vidíte, samotní církevní funkcionáři a lidé napojení na církev se velmi angažují v tom, jak na předpokládaném darování majetku církvím pořádně vydělat. Jde o miliardy, za něž lze developerským společnostem lukrativní pozemky rozprodat,“ varuje závěrem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze