Dobře informovaný novinář odhaluje pozadí pádu Jiřího Pospíšila

29.06.2012 4:42 | Zprávy

Odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila vyvolalo mezi veřejností i řadou médií nebývalé množství negativních reakcí. Dnes již exministr je prezentován jako Pan Čistý, jako nejpopulárnější politik. Premiér jeho odvoláním prý zařízl naději na změnu poměrů k lepšímu. Není to ale jinak, či dokonce naopak? Zeptali jsme se komentátora Reflexu Bohumila Pečinky.

Dobře informovaný novinář odhaluje pozadí pádu Jiřího Pospíšila
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jiří Pospíšil a Pavel Blažek na Výkonné radě ODS

Ve středu před desátou dopoledne zemi obletěla zpráva, že prezident republiky na návrh premiéra odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Krátce nato se takřka strhla lavina. Dokonce i opozice přišla s nemalou kritikou předsedy vlády Petra Nečase, který prý dokázal, že nestojí o odstavení tak zvaných kmotrů od moci.

Na skutečnost, že situace může být dokonce opačná, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje Bohumil Pečinka, komentátor týdeníku Reflex. Máme-li se totiž bavit o Jiřím Pospíšilovi, musíme si podle něho také položit otázku, kdo je to Roman Jurečko.

Ministerstvo prý řídil víc Jurečko než Pospíšil

„Podle mě je to jeden ze tří největších kmotrů ODS. Je to člověk, který se motá kolem veřejných zakázek a který osobně řídí pana Pospíšila, jenž ho bere na různé oficiální akce. Je zaprotokolováno ve svědeckých výpovědích ze soudu s Bártou, že Jurečko přímo chodí na ministerstvo spravedlnosti a tam ovlivňuje i personální záležitosti,“ vyvrací informace o Pospíšilově boji proti tzv. kmotrům v reakci pro ParlamentníListy.cz Bohumil Pečinka.

Je také prý doložena schůzka, kterou měl Roman Jurečko s Jiřím Pospíšilem, ještě před tím, než byl do funkce jmenován nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a existuje toho prý mnohem víc. „Když sejmeme tu mediální slupku takových těch stereotypů o jeho boji proti kmotrům, kdy je Pospíšilovi dávána nálepka bojovníka proti kmotrům, tak pod tou slupkou už nic není, je to jen stereotyp,“ míní komentátor.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…