Miroslava Macka zaujala informace, že podle sdružení autodopravců Česmad už polovina českých autodopravců čerpá pohonné hmoty v zahraničí a stejně se chovají tranzitující kamiony. Tato informace podle něj sice může být trochu tendenční vzhledem k zájmům společnosti Česmad, ale je celkem nepochybné, že má racionální jádro.
„I kdybychom předpokládali, že Česmad, bojující za nižší daně u pohonných hmot, poněkud přehání, stejně je nepochopitelná ta ekonomická tupost vládnoucích politiků a úředníků, “ píše Macek. Tato tupost však podle něj nemusí být jen ekonomická.
O snaze autodopravců vyhnout se tankování s vysokým českým zdaněním se mluví již dlouho. V příhraničních oblastech si tankování za hranicemi pochvalují nejen provozovatelé nákladní dopravy, ale dokonce i majitelé osobních aut. Ministerstvo průmyslu a obchodu si nedávno nechalo vypracovat analýzu, zda by snížení spotřební daně na pohonné hmoty vedlo k nárůstu spotřeby.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav