Už jen dny zbývají do uzavření kandidátních listin pro první přímou volbu hlavy státu a počet uchazečů narůstá. „Navážu na téma minulého týdne, kdy jsem mluvil o panu Okamurovi a jeho prezidentských ambicích. S jistým podivením jsem zjistil, že tahle nemoc, kterou bych nazval ztráta soudnosti, je infekční. Postihla také pana Michálka, který se stal senátorem teprve před několika dny a už tedy zahlásil, že by se tedy také o toho prezidenta ucházel. To už mi přijde opravdu trochu kabaretní situace,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský v úvodu ohlédnutí za uplynulým týdnem ve sdělovacích prostředcích.
Mediální odborník se zamýšlí nad tím, jak by se daly smysluplně využít peníze, které se utratí v kampani těch, kteří šanci na zvolení prezidentem evidentně nemají. „Kdyby se daly na hromadu a koupil se za ně kupříkladu Leksellův gama nůž, nebo se pořídilo vybavení dětského domova nebo hospicu, tak by Okamura, Michálek, Franz, Bobošíková, Fischerová, Randák, Karas a já nevím, kdo ještě všechno, udělali pro tento národ něco velmi dobrého. Možná mnohem víc než tím, že budou marně kandidovat na jakoukoli další funkci,“ myslí si Petr Žantovský.
-
TÉMA: Přímá volba prezidenta
Komunisté do kabaretní hry svého kandidáta nepustili
Kontrastně s rojením uchazečů působí skutečnost, že v nedávných volbách tak úspěšná KSČM svého kandidáta nepostavila. „Byť vím, že se mi snese na hlavu hromada hany a bahna, tak bych komunistům vysekl poklonu, že se zachovali velice státotvorně a do téhle kabaretní hry nepouštějí žádného svého kandidáta. Ta pochvala se zejména týká pana Remka, který do toho nejde, protože je soudný a ta infekce ztráty soudnosti ho nepostihla,“ poznamenává mediální expert.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník