Klausův atentátník: Kalousek fackuje lidi na ulici a v cele jako já neskončí

06.03.2013 11:03 | Zprávy

Byla to vloni 28. září v Chrastavě velká sláva. Nový most postavený po ničivých povodních přijel otevřít prezident Václav Klaus. Odpoledne se však stala událost, která malé městečko dostala do centra pozornosti všech médií.

Klausův atentátník: Kalousek fackuje lidi na ulici a v cele jako já neskončí
Foto: hns
Popisek: Prezident Klaus a útočník Vondrouš, ilustrační koláž

Mladý dělník Pavel Vondrouš vypálil sedmkrát z bezprostřední blízkosti do prezidenta za němého přihlížení ochranky. Pak v klidu odešel, rozdal několik rozhovorů a teprve poté byl zadržen policií. Ta nyní ukončila vyšetřování a navrhla ho obžalovat z výtržnictví. Hrozí mu dva roky vězení. „Václav Klaus zavedl šelmovitý kapitalismus, který přivádí mnoho lidí do bezvýchodné situace. Přibývá chudých lidí, kterým chybějí peníze i na nejnutnější potřeby,“ objasnil důvody svého pseudoatentátu.

Policisté předali podle jejich liberecké mluvčí Vlasty Suchánkové spisový materiál i s návrhem na obžalobu na státní zastupitelství v Liberci. Navrhli ho obžalovat z výtržnictví, ale o právní kvalifikaci rozhodne státní zástupce. Může ho dokonce překvalifikovat na útok proti úřední osobě. V tom případě by Vondroušovi hrozilo až šest let vězení.

Přibývá chudých lidí, peníze na nejnutnější věci chybějí

Proč vlastně šestadvacetiletý Pavel Vondrouš, který bydlí v Liberci, na Klause zaútočil? „Politická situace je špatná. Přibývá chudých lidí, na které jsou kladeny čím dál větší nároky. Běžný člověk si nemůže dovolit ani základní lidské potřeby, peníze na nejnutnější věci chybějí. Chtěl jsem upozornit politiky na to, že lidé už jsou naštvaní na způsob, jakým zemi vedou. A také vyburcovat lidi, aby se přestali bát a začali bojovat proti různým příkořím,“ vysvětloval po atentátu Vondrouš ParlamentnímListům.cz.

„Václav Klaus zavedl šelmovitý kapitalismus, který přivádí mnoho z nás do bezvýchodné situace a zvýhodňuje bohaté. Daně platí převážně pracující a jako protislužbu dostávají kopance od státu, pořád horší veřejnou správu a sociální služby jsou natolik omezené, že to není snesitelné a přitom se stát stále víc zadlužuje,“ popisoval Vondrouš na sociální sítí Facebook. Stát je podle něj v totálním rozkladu a tomu se člověk musí alespoň symbolicky bránit. „Zločinem je v této situaci nečinnost, a ne to co jsem udělal já,“ domníval se.

Tento systém zcela selhává

„Kalousek fackuje na ulici lidi a neskončí jako já v cele předběžného zadržení. Obviněn jsem z výtržnictví, přitom jsem upozorňoval na činnost vlády, která zdaleka překračuje hranice, které mohou občané tolerovat. Tento systém zcela selhává a na to je třeba upozornit. Svého činu nelituji a považuji ho za přiměřenou obranu jednotlivce,“ konstatoval Vondrouš.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Jak vysvětlíte všechny ty kauzy a papalášské chování?

Přijde mi, že víc než pro blaho Pražanů pracujete pro vlastní blaho, že plýtváte penězi nás všech a chováte se jako papaláši. Vždyť v poslední době je to ve vedení Prahy jeden skandál za druhým. A co s tím vy jako primátor děláte? A vůbec nemyslíte, že jste snad nejméně výrazný primátor Prahy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…