Lidé přiřazovali resortům známky od jedné do pěti, škála odpovídala školnímu hodnocení. Pouze Ministerstvo kultury získalo lepší průměrné ohodnocení, než je trojka. Jeho známkový průměr byl 2,97. Druhé skončilo se známkou 3,15 Ministerstvo zahraničních věcí a třetí Ministerstvo životního prostředí, které lidé ohodnotili známkou 3,21.
Nejhůře hodnocené Ministerstvo práce a sociálních věcí získalo průměrnou známku 4,2. Loni jej Češi ohodnotili na 4,07. Druhé nejhorší je Ministerstvo financí se známkou 4,06. Další ministerstva se už v průměrném hodnocení dostala pod čtyřku.
Celý průzkum ZDE
Na 5 je MPSV podle 45 % dotázaných
Pětku, tedy nejhorší možné hodnocení, dostalo Ministerstvo práce a sociálních věcí od 45 procent dotázaných, Ministerstvo financí od 40 procent. Téměř třetina lidí přiřadila nejhorší známku Ministerstvu zdravotnictví a čtvrtina Úřadu vlády. Jedničkami Češi šetřili, i dvěma nejpříznivěji vnímaným úřadům ji udělila pouze čtyři procenta respondentů.
Ministerstvo školství si od loňského roku polepšilo z průměrné známky 3,75 na 3,25. "Lze to spojovat s určitým uklidněním situace v resortu po výměně na postu ministra," uvedlo CVVM. Výměna ministra mohla prý mít vliv i na zlepšení hodnocení Ministerstva obrany. Ministerstvo spravedlnosti, které si pohoršilo nejvíce, je hodnoceno známkou 3,58, loni to bylo 3,42.
Příznivěji hodnotí ministerstva lidé, kteří důvěřují vládě jako celku. Lepší hodnocení se objevuje i mezi voliči ODS a TOP 09, naopak nejkritičtější jsou příznivci KSČM. Hodnocení se významně zlepšuje také s rostoucí životní úrovní dotázaných. Průzkum se uskutečnil od 6. do 13. května, zúčastnilo se ho 1062 lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr, čtk