Netvrdí to jen Stanislav Huml. Přečtěte si, o co se prý dlouhodobě snaží USA

06.09.2014 7:18 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Snad nikdy v posledních letech se tak často nevyslovovalo a neskloňovalo slovo ‚válka‘ jako letos. Události, které hýbou světem, však naznačují, že se planeta opravdu v akutní fázi nebezpečí nachází. Bude jen otázkou lidí, a hlavně mocných lidí, jak si s nebezpečnou situací poradí.

Netvrdí to jen Stanislav Huml. Přečtěte si, o co se prý dlouhodobě snaží USA
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

Podle autora konspiračních bestsellerů Michaela Morrise celý svět setrvává v permanentním válečném stavu již od 11. září 2001, kdy byl proveden útok na newyorská ‚dvojčata‘ světového obchodního centra. „Jestliže jsme snad po rozpadu východního bloku chovali naději, že se svět vydá cestou míru, tato jediná událost naději zmařila,“ uvádí Morris.

Nesouhlasíte s tímto názorem na geopolitickou situaci? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Františka Janoucha, Cyrila Svobody (z 1. 9. 2014), Vladimíra Hanzela, českých umělců, Bohumila Doležala, Zdeny Mašínové (z 21. 8.), Jaroslavy Janderové, Michaela Romancova, Anatolije Lebeděva, Františka Laudáta, Jany Černochové, Karla SchwarzenbergaAlexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava Šebka, Matěje Stropnického, Romana Jocha, Hynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.), Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody (22.8.2014), Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Pehe, Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové (z 21. 5.), Ondřeje Benešíka či Džamily Stehlíkové.

A jak připomíná, „USA po skončení studené války prostě potřebovaly válku novou“. „Bez války, bez nebezpečí a strachu neprojde velký armádní rozpočet a nedají se ani snadno manipulovat lidé. Ovládá-li člověka strach, vše se v jeho těle stáhne, shrbí se, nasadí si klapku na oči a nechá si vše líbit, hlavně, že to přežije. Kdo má strach, tak se ani na nic neptá. Proto jsme přesvědčen, že od 11. září 2001 panuje na Zemi nepřetržitě vyjímečný stav – a to jak emocionálně, tak právně. Proto se dá ono datum označit za den, který opět vše na světě od základů změnil,“ uvádí v jedné ze svých knih Michael Morris.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…