Oranžový chaos za stovky miliard korun. Sobotka: Nečasi, nelži

17.03.2012 5:46 | Zprávy

Vláda premiéra Nečase je tak úspěšná, že Evropská unie zastavila České republice čerpání evropských dotací. Důvodem však není postoj premiéra k Unii, diktovaný z Hradu, ale neprůhlednost čerpání dotací. Když chtěl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vysvětlení po premiérovi, ten okamžitě přešel do protiútoku a za viníka označil Sobotku. Kdo tedy za to opravdu může?

Oranžový chaos za stovky miliard korun. Sobotka: Nečasi, nelži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro

Praha nebude moci v Bruselu předkládat žádné žádosti o platby za  Českou republiku. Pokud je pošleme, tak se neproplatí. Tento stav bude trvat až někdy do června, do kdy se bude čekat, že zjednáme nápravu. Jedná se o zhruba půl bilionu korun, ze kterých bylo doposud České republice proplaceno pouhých sto třicet osm miliard.

Že se jedná o kolosální malér, a mohou být pozastaveny veškeré peníze plynoucí z Bruselu, informovaly jako první ParlamentníListy.cz již více než před měsícem. A nyní se znepokojivé informace potvrdily i oficiálně.

Za všechno může Sobotka

„V současné době Česká republika obdržela takzvaný warning letter, kde na základě analýzy Evropské komise a Evropského účetního dvora tím hlavním důvodem, proč jsou pozastaveny platby v rámci celého systému operačních programů, je samozřejmě otázka fungování celého auditního systému. Musím říci, že tento auditní systém byl vymyšlen a certifikován, tento tedy špatně fungující auditní systém byl vymyšlen a certifikován samozřejmě na Ministerstvu financí v letech 2005 a 2006, čili ten, kdo nese odpovědnost, se jmenuje Bohuslav Sobotka. Jestli čirou náhodou to je nebo není stávající předseda České strany sociálně demokratické, to ponechám důvtipu pana místopředsedy Zaorálka. Proč byl tento systém takto navržen Evropské komisi, proč byl takto certifikován, by si měli zodpovědět v rámci vnitrostranické diskuse,“ prohlásil premiér Petr Nečas během interpelací, kdo může za chaos v českých operačních programech a hlavně za to, že Brusel Česku nevěří, že se peníze nerozkradou.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš Urban



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…