Ústav pro výzkum totalitních režimů byl podle něj založen jako tlustý klacek na českou levici. A nyní se karta obrací. „ČSSD zřejmě došla k názoru, že ho zapojí do svých služeb. Stejně jako předtím pravice," zmínil. Proto je podle něj nejlepší ho zrušit. „Bádání pod kuratelou politiků není dobrá cesta. Historickou vědu ať dělá Historický ústav pro soudobé dějiny," konstatoval.
Na svém facebookovém profilu se Paroubek vyjádřil i k současné ekonomické situaci. "Letos bude hůř, trend míří nadále dolů," vypozoroval z nejnovější makroekonomické předpovědi ministerstva financí. „Pocítíme to všichni. Propadne se spotřeba domácností, zvýší nezaměstnanost," uvedl.
Demonstrace proti sKartám
Vládní koalice právě řeší roztržku ohledně takzvaných sKaret. Jejich odpůrcem je i Jiří Paroubek. „Zrovna jsme řešili ve vedení strany, že bychom měli zorganizovat demonstraci před ministerstvem práce a sociálních věcí, aby ministryně tento projekt rychle ukončila. Zatím stojí 300 milionů a nezůstane jenom u této částky. Smysl projektu byl jenom, aby si někdo vydělal. Nic nepřináší a navíc je špatně technokraticky připravený, politicky neuvážený a věcně nesmyslný," ohodnotil pro ParlamentníListy.cz.
Provádět vědecký výzkum pod politickou kuratelou se nedá
Paroubek se vyjádřil i k dalšímu žhavému tématu, krizi v Ústavu pro výzkum totalitních režimů. „Založil ho tehdejší ministr vnitra Ivan Langer jako tlustý klacek na českou levici. Což se například projevilo před prezidentskou volbou v roce 2008, kdy na tehdejšího poslance Snítilého vyšťourali, že byl spolupracovníkem vojenské kontrarozvědky. Načež on pak volil Václava Klause. Bez jeho hlasu by asi nebyl zvolen prezidentem," upozornil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban