„Vytvořili jsme koncepci. Máme tu akcie na doručitele a majetková přiznání, je jasné, že dokud nebudou, nic se nezmění. Také bychom měli regulovat lobbing,“ uvedla Benešová. Zákon o veřejných zakázkách, který schválila koalice, je podle Benešové velmi nedokonalý.
Za korupci může celá společnost
„Někteří lidé nemohou přijmout to, že krást se nesmí,“ prohlásila Langšádlová. Benešová dodala, že ti, u kterých je spojení s korupcí jasné, a přesto nebyli odsouzeni, jen nahrávají podobnému přesvědčení. „Předseda vlády by měl jít příkladem. Takové věci by měl deklarovat nejen ústně, ale v praxi,“ upozornila.
„Vláda premiéra Nečase postupuje ještě rychleji v těchto otázkách. Ministři rezignují sami už ve chvíli, kdy je snítko pochybnosti o tom, že by mohl být nějaký problém. Tato vláda se zapíše do historie tím, že za rok a půl rezignovalo nejvíce ministrů a to je pozitivní signál,“ prohlásila Černochová.
Podle ní je korupce nejen věcí politiků, ale celé společnosti. Není v pořádku, že někdo upozorňuje na to, že vláda se nestará o korupci, a poté sám uplácí. „Je skvělé, že v poslední době se o korupci tolik mluví,“ řekla Langšádlová.
Došlo i na odposlechy Pavla Béma a Romana Janouška. „Pavel Bém je smutný příběh. Jako politik je dnes naprosto nevolitelný,“ uznala Černochová, ale zdůraznila, že je nutné se zajímat o to, kde se odposlechy vzaly. „To je jednoznačný vzkaz, že naprosto nevolený člověk má politiky jako loutky. To je děsivé,“ pozastavila se Benešová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh