„Kdybych neviděl to extrémní riziko, vycházející ze spolupráce sociálních demokratů s komunisty, byl bych ve svém rozhodování svobodnější,“ komentuje v rozhovoru pro MF Dnes fakt, že minulý pátek dal vládě svou důvěru. Teď, když je za vládu svým hlasem spoluzodpovědný, je však připraven „do vlády bušit, mučit a trápit ministry a pořád se ptát.“ Jinak prý nelze vládu přimět ke smysluplným krokům.
Neakceptovatelná je podle něj například současná podoba vyrovnání s církvemi. „Ta částka by měla být snížena,“ myslí si. A případným nesouhlasem církví se podle něj není třeba zabývat. „Až to bude zákon této země, tak už to nebudou moct odmítnout,“ tvrdí v rozhovoru MF Dnes s Barborou Tachecí. Podle Doktora je těžko akceptovatelné už to, že církve měly právo veta a jím mohly vládu dlouhodobě tlačit ke zdi.
Nesouhlasí ani se současnou podobou daňových návrhů vlády. Komentuje zejména výroky náměstka ministra financí Minčiče, u něhož prý „přestává věřit, že byl nominován za ODS.“ Místo navyšování daní by podle Doktora vláda měla přemýšlet o boji s daňovými úniky. „Celoplošné zvýšení daní znamená, že stát o ty daně přijde, protože mu je ekonomika neodevzdá,“ varuje poslanec.
Na dotaz, proč opustil ODS, vysvětluje, že to bylo „vyústění impulsů, které přicházely léta.“ Trápil jej prý například způsob, jakým vedl ODS Mirek Topolánek. Petru Nečasovi prý věřil, že se pokouší něco změnit. Do chvíle, než uzavřel dohodu s jihočeskými kmotry Dlouhým a Kubou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav