Podle některých údajů, které zpracovávají neziskové organizace, je v Česku týráno ročně kolem 60 tisíc seniorů – převážně svými rodinami. V čem hledat podle obou oslovených mužů příčiny toho, že se mezigenerační vztahy takto zhoršily a týraných seniorů ročně navíc přibývá?
„Dovolil bych si uvedené problémy poněkud oddělit. I když, pravda, vše souvisí se vším. Nicméně přece je jenom jistý rozdíl mezi prostým zhoršením mezigeneračních vztahů a vysloveným týráním. Přestože obojí je velký problém. V tom prvním případě můžeme dlouze diskutovat nad řadou objektivních příčin. Většinou ale skončíme nakonec typicky česky u toho, že je prostě blbá doba. Ve vší úctě, ona je. Společnost se vskutku změnila. Život se výrazně zrychlil, tak jakoby zesložitěl. Získali jsme zpět svobodu. Ale tím jsme se rovněž náhle jakoby rozběhli z jisté ohrady, do které jsme vlastně v nedávné minulosti byli soudruhy po dlouhá léta kolektivně natlačeni. Podobně jako nějaká původně volná zvířata do ZOO. Byli jsme vlastně rozděleni jenom na dvě základní skupiny: ‚my a oni‘, a to dosti dravé. Jenže ne každé zvíře po dlouhém zajetí je v ní schopno bez další pomoci přežít,“ začal svůj komentář poslanec Jiří Koskuba.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová