Boj proti lichvě je přitom jedním z hlavních bodů programu Věcí veřejných. Ty opakovaně upozorňují na to, že již několik let zneužívají bankovní a nebankovní úvěrové společnosti tísně a neznalosti občanů v oblasti finančnictví. Poskytují půjčky, které jsou spojené s nepřiměřenými úroky a dalšími poplatky, které tyto občany přivádějí do neřešitelných životních situací, včetně osobního bankrotu.
SLEDUJEME téma: ŠLUKNOVSKO
"Zákon tuto problematiku řeší nejednoznačně. Proto požadujeme uzákonění povinnosti uvádět ve všech smlouvách přehledně a viditelně všechny údaje vztahující se k dané smlouvě, včetně hrozících sankcí. Dále uzákonit povinnost uvádět na všech smlouvách varování před nezodpovědným zadlužováním, které může vést až k osobnímu bankrotu," říká poslanec VV Radim Vysloužil, který se touto problematikou v rámci strany zabývá velmi intenzívně.
Čtěte také:
Podle něj je třeba požadovat zpřísnění paragrafu 218 (Lichva) o ustanovení maximální přípustné sazby RPSN (roční procentní sazba nákladů) ve výši 18 %. Maximální výše RPSN by byla určena jako roční výše lombardní sazby stanovené Českou národní bankou, zvýšené o 16 procentních bodů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová