„Jsou tu novináři, tak jdu pryč. S mrdkami nespolupracuji. Novináře si tu nepřeji. Já chci diskutovat s lidmi, novináři ale nejsou lidi,“ prohlásil Topolánek hned v úvodu svého vystoupení, když spatřil skupinu novinářů. Své pověsti o tom, že pro silnějšího výraz na adresu žurnalistů nechodí daleko, tak opět dostál.
- Sledujeme téma Korupce
Fakt, že má zrovna Topolánek přednášet o korupci, vzbudil u veřejnosti překvapení, pobavení i znechucení. Je totiž pravděpodobné, že Topolánek opravdové praktiky politiků nepopíše.
„Za Topolánka a Dalíka se korupční a zlodějské akce mafiánů a politiků rozjely do miliard. Ještě dál než za ČSSD. Topolánkova vláda proti tomu nic neudělala. Nevydala žádný protikorupční zákon. Neprověřila podezřelé miliardy a majetky. Otázky na této diskuzi musí pana Topolánka přeci usmažit ve vlastní vině,“ napsal ještě před zahájením přednášky jeden ze čtenářů na webu Občanského institutu.
Topolánek a novinářské mr*ky
Expremiér Mirek Toplánek proslul jako politik, který neudrží nervy na uzdě, pokud se cítí dotčen. I redaktorka ParlamentníchListů.cz byla v minulosti nazvána hanlivým slovem za to, že se Topolánka dotázala na záležitost týkající se jeho rodiny. Když totiž v červnu bulvární deník Blesk infomoval o synovi expremiéra, který vlastní vůz BMW za bezmála milion korun, když jen jeho studia podle deníku přišla Topolánka na půl milionu, redaktorka ParlamentníchListů.cz chtěla dát Topolánkovi prostor pro vyjádření, namísto toho se dozvěděla, že je "mr*ka".

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh, Lukáš Petřík