Už před rokem říkal, že si zvolíte knížete. Teď napsal o ponížení českého národa

21.01.2013 9:32 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Bude zázrakem, jestliže „Karel, dobroty barel“ neskončí jako vítěz, říká advokát a vysokoškolský pedagog Jaroslav Kuba o druhém kole přímé prezidentské volby. Prostřednictvím ParlamentníchListů.cz varuje před Karlem Schwarzenbergem, který má podle něj spojence „v odnárodněných celebritách, mnohdy pohrobcích kolaborantů, ale i v těch, kteří jsou za vodou a jejichž politickou reprezentací jsou chameleonští kariéristé ve vládě a v parlamentu“.

Už před rokem říkal, že si zvolíte knížete. Teď napsal o ponížení českého národa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Velký kritik prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga advokát Jaroslav Kuba, který se dlouhodobě zabývá problematikou sudetských Němců a hrozbou prolomení Benešových dekretů, na dotazy, které obdržel, reagoval obsáhlým celistvým vyjádřením, jež ParlamentníListy.cz nezkrácené uveřejňují. Na přání doktora Kuby ponecháváme pouze otázku první, která celou problematiku uvozuje.

Už před rokem, kdy dal parlament zelenou ústavnímu zákonu o přímé volbě prezidenta, jste v médiích napsal, že prvním z adeptů na tento symbol republikánství  je „nejjasnější pan kníže – Schwarzenberg“.  Z čeho jste tak usuzoval, když jste právník a ne prognostik, ani věštec?

Ano, v Britských listech mně na Štědrý den 2011 otiskli esej k funerální kampani. Vedené sice za zesnulého V. Havla, ale zároveň jako „nástřel“ prezidentské kampaně ve prospěch Karla Schwarzenberga. Připomínám, že krátce před tím Parlament požehnal přechodu k přímé volbě prezidenta.

Začnu tím, že určitá část občanů je schopna si vytvořit vlastní názor, zohledňující jak vlastní individuální zájem, tak i společenství, z něhož se rekrutují, a je schopna se orientovat i v mediálním přílivu vesměs dezinformací a ohlupování.

O výsledku volby podstatnou měrou rozhodují média

Při volbách však rozhodující slovo mívá „zbývající“ masa lidí, kteří mají po celodenním shonu sotva tak čas zregenerovat síly na příští den. A tak jsou odkázáni na to, co zaregistrují při večeři na obrazovce anebo před spaním z novin papírových či elektronických.

Když dojdou k urnám, většinou nevědí, jaké hodnoty volbou hájit a ovlivněni dlouhodobou mediální propagandou nakonec realizují volbu způsobem, jakým si v regálech kauflandů a lídlů vybírají reklamou podsouvaný šmejd.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

Tomio Okamura byl položen dotaz

Obvinění

Nemyslíte, že je zvláštní, že v případě, že jde o někoho z opozice, konkrétně teď myslím vás nebo Babiše, tak policie začíná jednat vždy před volbami, kdy se rozpoutává celá kauza? A máte dojem, že se tu měří všem stejně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…