Válka kvůli solárním miliardám: Kalousek nadával u Moravce, Bradáčová koná

17.04.2013 11:01 | Zprávy

Policie a státní zastupitelství mají při potírání zločinu úzce spolupracovat. V poslední době však jejich vztahy kalí vzájemné spory vrchní státní zástupkyně a jedné z nejvýraznějších osobností celého státního zastupitelství Lenky Bradáčové s šéfem policejního Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Tomášem Martincem.

Válka kvůli solárním miliardám: Kalousek nadával u Moravce, Bradáčová koná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

Rázná návladní podle zdroje serveru Česká pozice sepsala pro policejního prezidenta stížnost na elitní protikorupční útvar, ve kterém podle ní dochází k věcem, poškozujícím vyšetřování. Server nyní přichází s podrobnostmi.  

Celá kauza začala v rozhlasovém studiu, kde se moderátor Luboš Xaver Veselý vyptával vrchní státní zástupkyně na případ jejího manžela, ve kterém se musela vzdát role žalobce pro případnou podjatost. Po skončení rozhovoru Bradáčová novináři sdělila, že se domnívá, že se jedná o pokus o její diskreditaci, za kterým stojí Martinec a jeho lidé. Ve studiu byly v tu chvíli ještě zapnuté mikrofony.

Tím vypukl spor mezi vrchní státní zástupkyní a elitním detektivem. Podle dnešního článku České pozice pokračoval stížností Bradáčové, která si policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi stěžovala na postup Martincových detektivů v některých kauzách.

„Mohu vám potvrdit pouze to, že z důvodů mých opakujících se výhrad, které jsem s vedením ÚOKFK projednávala, které nyní vygradovaly, jsem požádala o analýzu stavu pana policejního prezidenta,“ uvedla k tomu Bradáčová. Pak dodala, že „posledním impulsem byl pro mě nepravdivý přenos informací.“

Server Česká pozice zveřejnil informaci, že tímto „posledním impulsem“ by mohla být kauza solární společnosti Amun.Re., jejíž vyšetřování mělo v Martincově útvaru probíhat nestandardně a podezřele. Dva zdroje prý serveru potvrdily, že na podnět Bradáčové policejní prezident Červíček prověřuje postup protikorupční policie v několika případech, mezi kterými je i zmíněná kauza ze solárního byznysu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…