Václav Upír Krejčí je znám jako komik a nutno dodat, že častěji spíše jako komik pro děti. Přesto je jeho pole působnosti širší a nebylo tomu jinak ani v minulosti. Proto je zřejmé, že ho smrt herce Pavla Landovského zasáhla osobně. Svým přátelům na Facebooku k tomu uvedl následující věty.
„Zemřel mi kamarád... Pavel Landovský - herec, drsňák, živočišný člověk, co si nenechá nic líbit - naše první společné setkání bylo ve Vídni, kde jsme za bolševika hráli, zavolali jsme mu a pak se sešli. Hrozně jsme tenkrát riskovali: Bolševik měl tenkrát víc estébáků venku za hranicemi než doma. Podle mého to bylo 80 % z řad emigrantů, kterým se tam asi buď špatně dařilo, a nebo si udělali dobrej vedlejšák, práskali na nás a brali za to tučné udavačné. Když jsme přijeli domů, věděli o nás všechno, kde jsme byli, s kým jsme mluvili,“ vzpomněl v sobotu poté, co se zpráva o smrti Landovského rozletěla Českem, Václav Upír Krejčí na sociální síti.
Přiznal, že po letech proto napsal pro TV Novu svůj „Bakalářský příběh“ - a Landovský přijal roli - roli jeho kamaráda…
Landovský byl "svůj" vzpomíná Upír Krejčí
„Tys to napsal, tos mi překvapil, je to pěkný, jinak bych to nevzal. Je to pěkně napsaný, ale já ti na to seru, já to budu říkat jinak…‘ Říkal to jinak, ale byl moc rád, že jsem jeho opravdový kamarád, hlavně před každým záběrem, chtěl, abych mu dokola opakoval o čem to je… a pak tu repliku vyprd, jak malinu a všichni se smáli. ‚Zítra pro mě nejezděte, přijedu sem sám…‘ volal na produkci, produkce překvapená kývala na souhlas. Na druhý den jsme čekali a on nikde, hodinu, dvě… ‚Tak mu už zavolejte‘, nervózní režisér Tibor Szilvazci prosil. Moc dobře věděl, že když on mu zavolá, Landovský ho seřve: ‚Seřval mě včera i předevčírem.‘ „ popsal dál na svém profilu Václav Upír Krejčí své vzpomínky na Landovského.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová