ČSSD se snaží co nejvíce oddálit schválení zákonů, které Senát vrátil Poslanecké sněmovně. A činí tak pomocí obstrukcí. Přitom v roce 2010 prohlásil sociálnědemokratický předseda Bohuslav Sobotka: "Parlamentní obstrukce bývá často posledním (zoufalým) nástrojem zviditelnění malých či extremisticky orientovaných politických stran, které chtějí takto demonstrovat svůj zásadní odpor proti vůli příslušné parlamentní většiny."
Podle místopředsedy Lubomíra Zaorálka to ale byla jiná situace. „ODS se tehdy začala paradoxně chovat jako strana zahnaná do kouta," tvrdil v Hyde Parku na ČT. „Tehdy to bylo jiné, použila to nejsilnější strana ve sněmovně," neviděl mezi těmito dvěma obstrukcemi paralelu. Obstrukce ČSSD považuje Zaorálek za absolutně důstojnou formu odmítání zákonů.
Související:
Jako příklad uvedl Zaorálek Velkou Británii. V ní prý také narazil na obstrukce, když se jednalo třeba celou noc. „Ctihodní lordi spali na těch pryčnách..." vzpomínal v pořadu. A stejně tak i sociální demokraté prý musí hájit zájmy těch, kteří je zvolili. „Já si totiž nemyslím, že je to pouze destruktivní metoda," vysvětloval.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan