Zastánci amerického radaru volí Schwarzenberga. Kníže za něj bojoval

22.01.2013 14:46 | Zprávy

Konzervativní strana, která patří mezi nejhlasitější zastánce amerického radaru v ČR, podporuje na Hrad Karla Schwarzenberga. Podporuje ho i bývalý poradce premiéra Petra Nečase pro lidská práva a zahraniční politiku Roman Joch, který rovněž patří k hlasitým zastánců amerického radaru a obhájcům politiky USA.

Zastánci amerického radaru volí Schwarzenberga. Kníže za něj bojoval
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Roman Joch v pořadu České televize Hyde park

Konzervativní strana, jejímž členem byl i Milan Paumer ze skupiny bratří Mašínů,  přivítala s velkou úlevou výsledek prvního kola přímé volby prezidenta.

„Je to do značné míry výsledek toho, že se značná část voličů rozhodla na základě občansky odpovědné úvahy, tedy v zájmu postupu toho středopravicového kandidáta, který měl největší šanci oslovit většinu občanů této části politického spektra a porazit ostatní kandidáty. Jsme rádi především proto, že nám to dává naději, aby naším příštím prezidentem nebyl někdo, kdo může být jakkoli spojován se zločinnou Komunistickou stranou Československa a kdo se uchází o podporu KSČM. Bylo by to politicky, společensky a morálně špatné a symbolizovalo by to, že jsme jako národ nepoučitelní,“ uvedl předseda strany Rejman.

Kníže hrozil abdikací, když nebude schválen radar

Podobně i Roman Joch, který byl poradcem premiéra Petra Nečase a nyní pracuje pro náměstka pražského primátora Tomáše Hudečka z TOP 09, podporuje Karla Schwarzenberga. „Minimálně během příštích dvou týdnů – mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby – bude v Česku Miloš Zeman politickým lídrem levice a Karel Schwarzenberg lídrem pravice,“ napsal Joch pro server Česká pozice.

Byl to právě Karel Schwarzenberg, který na české straně za umístění radaru v Brdech dlouhodobě bojoval a v červenci 2008 podepsal se svou americkou kolegyní Condoleezzou Riceovou z administrativy George Bushe hlavní dohodu o umístění protiraketové obrany USA v Česku. Schwarzenberg dokonce pohrozil v červnu 2008 rezignací, pokud nebude smlouva o radaru schválena parlamentem.

„Kdybych neuspěl, musel bych minimálně dát šanci ministerskému předsedovi, aby našel někoho lepšího,“ uvedl Schwarzenberg.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Budete se ucházet o pozici lídra strany pro příští volby?

Upřímně, kdo jiný než vy by to měl být? Co vím, tak řada lidí volí Piráty jen kvůli vám. A ještě jeden dotaz, nepřijde vám až paradoxní, že váš nástupce stranu do voleb vést nechce? Myslíte, že je to dobře? S ohledem na to, že je to Hřib, tak možná i ano, ale jinak tomu moc nerozumím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…