Aféra Zemanova oběda se Sobotkou bez manželek pokračuje. Může za to Forejt, bránil se premiérův úřad. A my máme vyjádření Hradu, které hodně vysvětluje

17.12.2015 16:57 | Zprávy

Na Hradě začíná být dusno. Důvodem jsou nejasnosti kolem novoročního oběda prezidenta s premiérem a výměna názorů o tom, zda byla či nebyla pozvána i Sobotkova manželka. Miloš Zeman v poledne na tiskové konferenci uvedl, že pozval nejen premiérovu ženu, ale i děti. Strakova akademie později uvedla, že variantu oběda bez manželek navrhl Sobotkovu úřadu hradní šéf protokolu Forejt. V reakci na to přinášíme vyjádření hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Aféra Zemanova oběda se Sobotkou bez manželek pokračuje. Může za to Forejt, bránil se premiérův úřad. A my máme vyjádření Hradu, které hodně vysvětluje
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Zeman s šéfem hradního protokolu Jindřichem Forejtem (vlevo)

Vše začalo ve středu, kdy premiér Sobotka na svém twitterovém účtu oznámil, že tradiční novoroční oběd prezidenta s premiérem se tentokrát uskuteční bez manželek obou vysokých státních představitelů, a to na návrh Hradu.

„Na tradiční novoroční oběd se sejdeme s panem prezidentem 2. ledna. Hrad navrhl, aby to bylo bez manželek, tož ryze pracovní,“ objevilo se na Twitteru Bohuslava Sobotky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Elektrárny Dukovany a Dalešice loni navštívilo 54 138 zájemců

16:26 ČEZ: Elektrárny Dukovany a Dalešice loni navštívilo 54 138 zájemců

Přesně 54 138 návštěvníků si loni prohlédlo Jadernou elektrárnu Dukovany a Přečerpávací vodní elektr…