V Česku příští rok přibude 300 kilometrů dálnic

13.08.2012 20:08 | Zprávy

Ministerstvo dopravy chystá na příští rok změny v silniční síti. Přibude 300 kilometrů dálnic a na vybraných komunikacích se v případě schválení bude moci jezdit rychlostí až 110 km/h. Navýšení povolené rychlosti by se týkalo vybraných silnic pro motorová vozidla mezi dálnicemi a některých silnic 1. třídy.

V Česku příští rok přibude 300 kilometrů dálnic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

Přibližně 300 kilometrů rychlostních silnic plánuje ministerstvo zařadit mezi dálnice. Některé úseky by ale stále byly označeny jako silnice pro motorová vozidla a vozidla by na nich mohla dosahovat maximální rychlosti 110 km/h. Tato snížená povolená rychlost by platila například na R4 z Prahy do Příbrami nebo na R7 z Prahy do Chomutova.

Na některých silnicích 1. třídy by se řidiči naopak mohli dočkat tvýšení povolené rychlosti na již zmíněných 110 km/h. "Jednalo by se o nepřevedené stávající rychlostní silnice a nově zařazené čtyřpruhové směrově dělené silnice bez úrovňových křížení," vysvětlil tiskový mluvčí ministerstva Martin Novák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Eva Decroix, MBA byl položen dotaz

Russák musí prohrát

Jak to chcete zařídit?Za tři roky se nic nepovedlo, jen umírání na obou stranách. Sankce nefungují, peníze už nejsou, zbrabě také ne - a vyrobit je za podmínek Green Dealu také nepůjde. Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na resortu dopravy budí vášně jediná žena

15:55 Na resortu dopravy budí vášně jediná žena

„Jsme zaměstnanci Ministerstva dopravy a už nemůžeme nečinně přihlížet. Věřili jsme, že přinesete do…