„V rámci tohoto kurzu jsme se už dostali do tématu vlastního transformačního procesu a do devadesátých let. V tomto kontextu je nemožné nezmínit, co se stalo v posledních dnech,“ začal prezident svou další univerzitní lekci. „Nezmínit tu obrovskou ztrátu jedné z nejvýraznějších postav našich devadesátých let a vůbec naší ekonomické historie – tu tragickou smrt Petra Kellnera,“ uvedl zasmušilý Klaus.
„Všichni jsme o tom pronesli spoustu vystoupení, napsali řadu textů, ale myslím, že i studenti by měli vědět, že právě Kellner byl ne jeden z produktů doby, ale jeden z aktivních vytvářečů tohoto období,“ uvedl Klaus, který dále s potěšením konstatoval, že tento pozitivní pohled na odkaz Petra Kellnera vítězí i ve většině českých médií nad pohledy „různých závistníků a nenávistníků“.
Jednu výtku si ale Klaus dovolil: „Dneska mě popudil jeden komentář, který říkal, že Petr Kellner zůstal ‚zaklet‘ v devadesátých letech. To se mi zdá jako naprosto svévolný a zlý soud. Nevím, co to je ‚zaklet‘,“ pobavil se Klaus a podotkl, že Kellner z devadesátých let naopak vyšel. „A na rozdíl od některých jiných, kteří je nezvládli vůbec, anebo nezvládli to, co by třeba získali v devadesátých letech, zužitkovat, tak já myslím, že on byl prototypem člověka, který to dovedl dotáhnout nekonečně dál,“ dodal Klaus na adresu těch, kteří Kellnera po jeho smrti kritizují.
Klaus také připomněl mezinárodní rozměr Kellnerova impéria, které podle něj bylo důkazem, že miliardář dokázal zkušenosti a prostředky, které v devadesátých letech získal, ještě dále rozvinout. „Nemyslím, že by Petr Kellner byl ‚zaklet‘ v této chvíli. To je hloupý atak vůči jeho osobě,“ uzavřel celou věc Klaus a ještě jednou zopakoval svou radost, že celkový mediální obraz vyznívá pro Kellnera příznivě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs