Piráti vyrážejí do boje proti systému INDECT. Vědecký projekt může fungovat jako Velký bratr

24.02.2013 5:30 | Zprávy

UVNITŘ VIDEO Informace ParlamentníchListů.cz o vědeckém projektu INDECT vyvolaly obrovský zájem i řadu otazníků. Možná i proto skupina Anonymous rozšířila informace a apeluje na veřejnost, aby nedovolila projektu obrat lidi o soukromí. Plánují se však i další protestní akce.

Piráti vyrážejí do boje proti systému INDECT. Vědecký projekt může fungovat jako Velký bratr
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Tématem happeningu byl protest proti proti plošnému sledování obyvatelstva - INDECT.

Připomeňme, že INDECT je významný vědecký projekt, který by měl vést k vývoji inovativních nástrojů zajišťujících ochranu evropských občanů, poněvadž bezpečí občanů je jednou z nejvyšších priorit Evropské unie. Ve videu, které v minulém týdnu zveřejnila opět skupina české odnože Anonymous, se pak připomíná, že si zmiňovaný projekt klade za cíl vyvinout efektivní řešení proti teroristickým a kriminálním hrozbám. Jeho prioritou je tedy prý vylepšení sledování pomocí automatizace detekce hrozeb a inteligentní analýzy chování jednotlivých občanů. „V tomto kontextu se projekt také zaměřuje na zesílení monitoringu internetu: analýzy dat, videí, fotografií, textu..,,“ naznačují to, co by mělo lidi znepokojit, hackeři z Anonymous.

Vysvětlují pak to, jakým způsobem projekt INDECT usnadní sledování sítí.

„Země Evropské unie po mnoho let rozvíjely a implementovaly používání kamerového dohledu, který dnes nazýváme CCTV ochrana (uzavřené televizní okruhy), aby se předcházelo sporům. Ovšem i přes zvýšený kamerový dohled veřejných prostor není daný způsob sledování perfektní. Slabinou tohoto systému je lidský faktor. Zaměstnanci ochranky, sedící před monitory, totiž nemohou vidět ani slyšet vše a mohou špatně vyhodnotit situaci. Člověk je zkrátka v tomto směru limitován. Člověk prostě nemá schopnost identifikovat všechny jedince v davu, nemůže sbírat a zobrazovat všechna potřebná data a nepropojí je efektivně a rychle s daty z internetu. A proto projekt INDECT nabízí perfektní systém, který v procesu analýzy a monitoringu eliminuje nutnost lidské přítomnosti na nejnižší možnou míru,“ zní vysvětlení v aktuálním videu věnovaném problematice INDECTu.

Bude identifikovat hrozby – ale za jakou cenu?

Tento projekt totiž nabízí inteligentní, čisté, bezchybné sledování za použití automatizovaných programů. A díky této automatizaci systém vše vidí, slyší a analyzuje, přičemž má možnost data korelovat s jinými daty z internetu, policejních záznamů a ostatních sledování.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…