„Já jsem 17. dubna obdržel od policie v Táboře vyrozumění, že mé podání ve věci DOTACE je v šetření. Protože jsem nevěděl, o co jde, domluvil jsem si schůzku s policejním vyšetřovatelem. Po předložení předmětného trestního oznámení, jsem do zápisu uvedl, že toto trestní oznámení jsem nepsal, nepodával, ani mi není známo, kdo ho podal. Dále jsem uvedl, že ani podpis Ladislav Šedivý není mým podpisem, což by musel konstatovat kdokoliv i bez grafologa,“ uvedl zastupitel za KSČM.
Trestní oznámení na radu města a její konkrétní jmenované členy v kauze dotace na odpočinkovou zónu Komora je tedy evidentně dílem anonyma. Ale policisté jej prověřují a budou zkoumat i důvody, které pisatele vedly k podání.
„Falešné trestní obvinění mne vede k závěru, že ho podal někdo zcela úmyslně a s konkrétním cílem, nechat formálně policií kauzu dotace Komora bez patřičných podkladů, dokumentů a výslechu svědků prověřit a posléze ji odložit a zabránit tak jejímu skutečnému a objektivnímu šetření v pozdější době, což by určitě objasnění věci nepřispělo,“ myslí si Ladislav Šedivý.
K myšlence na skutečné podání trestního oznámení jím samotným v této kauze jej vedou kromě jiného poslední výsledky jednání mezi městem Tábor a právním zástupcem Jindřišky Jahnové, majitelky pozemků v areálu Komora, Vítězslavem Dohnalem. Jeho požadavky v řádu desítek milionů korun jsou pro město prý nepřijatelné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kraus