Dva příslušníci olomouckých ozbrojených složek po Langerově zadržení a propuštění skončili ve vazbě, stejně jako Langerův kamarád a obchodní partner Ivan Kyselý. Jen olomoucký hejtman Jiří Rozbořil je stíhán na svobodě a odmítá rezignovat. Přestože se v hanácké metropoli zatýkalo a posílalo do vazby, podle policejních dokumentů je právě Langer podezřelým číslo jedna.
Detektivové z organizovaného zločinu totiž přesně věděli, na co se mají při domovních prohlídkách zaměřit. Na všechno, ale především na elektronická zařízení: „mobilní telefony včetně SIM karet, tablet, stolní PC, notebook, atd., užívané v rámci možného páchání protiprávního jednání podezřelými ke vzájemným kontaktům s dalšími osobami plk. Mgr. Karel Kadlec, Ing. Ivan Kyselý, plk. Milan Pospíšek a další dosud neustanovené osoby,“ jak praví dokumenty, související s Langerovým zadržením předminulý týden.
A proč? „V souvislosti se soustavným poskytováním informací z trestních řízení vedených olomouckou kriminální službou či jinými policejními útvary a umožňující prostřednictvím datových aplikací typu Viber, WhatsApp, Hangouts, atd. konspirativní telefonáty či SMS,“ stojí dále v povolení k prohlídce Langerových bytů, které se dostalo k ParlamentnímListům.cz .
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Šťastný