Záměrem této každoroční listopadové kampaně je zejména rozšíření povědomí o rané péči. Raná péče je služba, která pomáhá rodinám překonávat těžké situace při výchově dítěte s postižením. Naším cílem je pomoci rodinám vytvořit takové podmínky, aby mohlo jejich dítě vyrůstat v domácím prostředí a rodina nemusela přistoupit k ústavní péči. V rámci týdne rané péče chceme také veřejnosti ukázat, že pomoc a podpora rodin s postiženými dětmi je velmi důležitá, nejen na společenské úrovni.
Slogan letošního ročníku „Krok za krokem. Provázíme rodiny už 25 let “ se snaží poukázat na to, že služba rané péče během čtvrtstoletí pomohla již desítkám rodin napříč republikou.
Kampaň osvětového charakteru proběhne v médiích, v rámci debat, akcí pro děti, dní otevřených dveří či on-line poradenství. Veřejnost se dozví mnoho informací o potřebách rodin dětí s postižením i o rané péči samotné. Některá střediska nabízí i zážitkové semináře, na kterých si účastníci vyzkouší, jaké je to nevidět a poznávat svět po hmatu či sluchu.
Ke spolupráci v rámci Týdne rané péče se přihlásilo již 24 pracovišť rané péče z různých regionů České republiky. „Spolupracujeme již tradičně nejen střediska rané péče mezi sebou, ale přidávají se k nám i dobrovolníci, studenti, sponzoři, významné osobnosti, herci a vědci. V minulosti se ke kampani přidala mateřská centra, porodnice, divadla, internetové servery, vydavatelství… To nás těší a je to dobrá zpráva rodinám: pokud se rozhodnou vychovávat dítě doma, nezůstanou bez pomoci…“ říká předsedkyně Společnosti pro ranou péči Mgr. Pavla Matyášová.
Týden rané péče podporuje mnoho významných osobností. V loňském roce to byl například olympionik Vávra Hradilek, házenkář David Juříček, spisovatelka Alena Ježková, bývalá miss ČR Jitka Nováčková nebo profesor Jiří Štreit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva