AOPK ČR: Evropské peníze na ochranu stád před velkými šelmami i zeleň ve městech

16.06.2017 10:24 | Zprávy

Startují čtyři nové výzvy z Operačního programu Životní prostředí. Jsou určeny na ochranu přírody a krajiny.

AOPK ČR: Evropské peníze na ochranu stád před velkými šelmami  i zeleň ve městech
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Na projekty, které napomohou pečovat o naši přírodu a krajinu, například ukazovat návštěvníkům její krásy, zakládat remízky, zlepšovat vodní režim  krajiny, zabezpečovat stáda před velkými šelmami či třeba vysazovat stromy ve městech, je vyčleněno 800 milionů korun .

"V posledních měsících se objevily případy, kdy vlci napadli hospodářská zvířata, rozhodli jsme se proto na poslední chvíli navýšit množství financí v nově vyhlašované 58. výzvě o 40 milionů korun. Na zabezpečení svých stád mohou chovatelé získat až 85 % způsobilých nákladů, peníze lze využít třeba na elektrické ohradníky, doplnění pevných ohrad či na nákup a výcvik pasteveckých psů [1]. Ve výzvě je pro ně nyní připraveno 120 milionů korun,“ vysvětluje František Pelc, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR [2].

„Víme, že obce a města se potýkají s nedostatkem zeleně na veřejných prostranstvích a že projekty bývají opravdu hodně rozmanité. Kromě výsadeb a ošetřování stromů či zakládání trávníků se nově platí i výdaje spojené se založením trvalkových záhonů či třeba nákupem laviček [3]. Cílem je nejen více zeleně, ale také to, aby ji lidé využívali,“ vypočítává František Pelc. 

Výzvy vyhlašuje prostřednictvím Agentury ochrany přírody a krajiny ČR [2] Ministerstvo životního prostředí. Žadatelé mohou podávat žádosti o podporu do všech čtyř specifických cílů prioritní osy 4, která je zaměřena na ochranu přírody a krajiny. Lhůta pro podání projektů trvá až do poloviny září.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak chcete udržet české mediky ve zdravotnictví?

A nemyslíte, že tento problém, o kterém vy politici tak rádi mluvíte, se měl vyřešit už dávno? Co proto udělalo ANO? Vždyť dnes je realita takové, že je u nás víc doktorů cizinců než Čechů, aspoň já mám ten dojem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně restartovala program robotické chirurgie

19:28 Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně restartovala program robotické chirurgie

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně byla jedním z prvních pracovišť provozujících robotickou chirur…