Pancéřovaná Tatra osazená několika stožáry s anténními systémy například dokáže rušit rádiovou komunikaci protivníka, jeho systémy velení a řízení vojsk, leteckou komunikaci, spojení prostřednictvím mobilních telefonů nebo globální družicový polohový signál (GNSS). Seznamte se s unikátní technikou české výroby.
Praktický výcvik na Libavé zahájila skupina instruktorů elektronického boje - nejzkušenější specialisté, kteří absolvovali veškerá školení. Nyní jsou připraveni své vědomosti a zkušenosti předávat v následujících týdnech řadovým operátorům elektronického boje. Za celé období praktického výcviku proškolí nižší desítky operátorů. Právě se zaváděním nových, čím dál složitějších technologií, narůstají i požadavky na jejich obsluhu.
Moderní technika určená k elektronickému boji vyžaduje elektrotechnické nebo IT vzdělání a také notnou dávku vlastní iniciativy a píle. K praktickému výcviku na technice vojáci přistupují až po úspěšném absolvování několikaměsíční intenzivní teoretické přípravy. „Výcvik na STARKOMu bereme jako velkou výzvu. Pracujeme s technikou, která v Armádě České republiky ani v celé alianci nemá obdoby a to nás žene vpřed,“ upřesňuje velitel čety elektronického útoku poručík David F.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tisk.cirkev.cz