Jednání se zúčastnili zástupci Ministerstva obrany ČR, Armády České republiky, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR, českých společností a čtyř zahraničních.
Program zahájil Lubor Koudelka ze sekce vyzbrojování a akvizic MO a generálmajor Jaromír Zůna, ředitel sekce podpory MO.
Koncepce výstavby AČR
„V letech 2022-2024 je dle koncepce výstavby schopností AČR plánováno dosažení vyšších schopností v oblasti bezpilotních prostředků kategorie víceúčelového taktického prostředku,“ řekl ve svém projevu generál Zůna.
Jak upřesnil podplukovník Petr Šnajdárek z Odboru vojskového průzkumu a elektronického boje MO, cílem je pořídit víceúčelový bezpilotní prostředek třídy II váhové kategorie do 600 kilogramů se schopností použití sofistikovaných průzkumných optoelektronických, radiolokačních senzorů, systému elektronického boje, spojovacích systémů včetně možností instalace zbraňových systémů.
Navýší operační schopnosti Armády ČR
„Pořízení takového prostředku navýší operační schopnosti Armády ČR v oblasti použití bezpilotních prostředků v systému C4ISTAR (Command, Control, Communications, Computers and Intelligence, Surveillance, Target Acquisition and Reconnaissance) se zavedením nových technologií,“ zdůraznil podplukovník Petr Šnajdárek, který je pověřený řízením akvizičního projektu.
Průmyslový den jako transparentní forma spolupráce resortu obrany a armády s průmyslem, odpověděl na dotazy společností, objasnil operačně taktické a technické otázky a systém následné realizace akvizičního procesu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva