„Vysíláme jasný signál stavebníkům, že stojíme za těmi, kdo staví legálně. Městské části mají účinný nástroj, jak se vypořádat s objekty postavenými v rozporu s územním plánem, bez stavebního povolení nebo bez řádného projednání,“ uvedl náměstek primátorky Oliver Pospíšil.
Na dnešním jednání radní projednali žádost MČ Brno-Bohunice o peníze na odstranění objektu v zahrádkářské kolonii u potoka Leskava. Stavba byla postavena na pozemku města bez povolení a je v havarijním stavu. Hrozí zde nebezpečí zhroucení, zajištěn není ani vchod do její podsklepené části. Z těchto důvodů nařídil stavební úřad dané městské části její odstranění.
V minulém týdnu schválilo zastupitelstvo poskytnutí finančních prostředků ve výši 544 000 Kč na odstranění jiné černé stavby, a to pro MČ Brno-Bystrc. Vlastník objektu nereagoval na výzvu stavebního úřadu k jejímu zbourání. MČ proto přistoupila k odstranění jednopodlažní budovy na vlastní náklady. Nyní bude usilovat o jejich zaplacení majitelem budovy. Už v minulém roce obdržela MČ Brno-Bystrc 23 595 Kč na likvidaci prodejního stánku na nároží ulic Vejrostova–Ečerova.
Peníze na likvidaci černých staveb poskytuje statutární město Brno městským částem na základě žádostí. MČ jsou totiž zákonným subjektem, který má odstranění černých staveb vykonat. Městské části nemají takové rozpočty, aby pokryly náklady na likvidaci například větších budov. Ty mohou činit i několik stovek tisíc korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV