„Protože truhlu s pokladem mohli objevit jen skuteční piráti, získávaly děti po splnění úkolů na trase důležité rekvizity potřebné pro splnění této podmínky. Například pirátský šátek, klapku na oko, pirátskou náušnici a kreslenou jizvu na obličej. Hlavní odměnou pak byly sladké zlaťáky na posledním desátém stanovišti,“ uvedla starostka pořadatelské Modré Hůrky Lenka Staňková.
A skutečně. Zatímco na cestu se z obce vydávaly do zdejších luk a lesů „úplně obyčejné“ děti, do cíle u požární nádrže za Modrou Hůrkou doráželi samí jednoocí desperáti s černými šátky na hlavách. „Pro nás je to nejen další ročník Pirátské stezky, ale současně také první prázdninová akce pro děti a vůbec první akce programu letošního Oranžového roku,“ poznamenala Staňková. Pod hlavičkou Oranžového roku, prostřednictvím kterého Skupina ČEZ podporuje sportovní, kulturní a společenské aktivity měst a obcí v sousedství Jaderné elektrárny Temelín, se každoročně uskuteční zhruba pět stovek různých akcí. Třiatřicet sídel v jejím třináctikilometrovém okolí si v rámci jeho letošního 16. ročníku mezi sebe letos rozdělí celkem 10 miliónů korun.
„Díky podpoře temelínské elektrárny je seznam našich sportovních kulturních a společenských aktivit velice pestrý. Jejich realizaci samozřejmě termínově negativně ovlivnila koronavirová pandemie. Rozvolnění protiepidemických opatření nám nyní uvolnilo ruce a hned první akci jsme věnovali dětem. Doufejme, že to tak vydrží,“ dodala starostka.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.