„Navazujeme tak na naši předchozí akviziční činnost, během níž se nám hlavně na severu Čech podařilo získat tepelná hospodářství v Klášterci nad Ohří, Jirkově či Krupce. Ve východních Čechách je to například Vrchlabí. Systémy centrálního zásobování teplem jsou přitom všude řádně spravovány a udržovány a v rámci aktivního prodeje jsou zde dodávky tepelné energie rozšiřovány i na další zákazníky. Díky přístupu správného hospodáře k nově nabytému majetku a provozu jak primárních, tak i sekundárních sítí se nám povedlo stabilizovat, případně dokonce snížit ceny tepla v té či oné lokalitě. Stejně tak budeme postupovat v případě Nejdku. Po zhodnocení situace buď cenu za teplo stabilizujeme na přijatelné úrovni pro všechny, nebo dokonce o nějaké procento snížíme,“ říká Petr Hodek, generální ředitel ČEZ Teplárenské.
Ke stávajícím dodávkám tepla v objemu 7 000 000 GJ ročně, 7 580 odběrným místům, provozování 578 km tepelných sítí, tak díky krušnohorskému Nejdku přibývají ČEZ Teplárenské další zákazníci, jimž je připravena nabídnout nejen kvalitní dodávky tepelné energie. „Ale i další služby související s distribucí a prodejem tepla, včetně služeb energetického a dotačního poradenství. Naším cílem bude samozřejmě i úzká spolupráce s nejdeckou radnicí a všemi dodavateli a zákazníky, aby i nadále byla ve městě zajištěna kvalitní a bezpečná dodávka tepelné energie,“ dodal nový jednatel společnosti AYIN, s. r. o., František Macek z ČEZ Teplárenské.
Současná roční dodávka tepelné energie v Nejdku činí 175 000 GJ. Kromě některých místních podniků a organizací je na centrální zásobování teplem napojeno přibližně 2 000 tamních domácností. Celkem se jedná o 110 odběrných míst. Teplofikace Nejdku je zajištěna dálkovým parovodem z Teplárny Vřesová. Kromě tří krátkých úseků, kde překlenuje vodní toky, je parovod o délce 8 810 m veden v zemi. Celková délka parních rozvodů pro lokalitu Nejdek činí 19,1 km, horkovodních rozvodů 1,3 km a teplovodních rozvodů 4,7 km. Výměníkových stanic je dvanáct.
Teplo v rámci ČR – ČEZ Teplárenská, a.s.
Teplo od ČEZ Teplárenské pochází především z CZT (elektrárny a teplárny Skupiny ČEZ). Společnost však dodává teplo také z decentrálních zdrojů (plynové kotelny, kogenerační jednotky). Majitelům plynových kotelen přitom ČEZ Teplárenská nabízí produkt Komfort (provozování, obsluha a servis plynových kotelen vč. plnění legislativních povinností).
Společnost ČEZ Teplárenská, a.s. zásobuje přibližně 7 500 odběrných míst a kromě více než 132 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 7 000 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 32 městech v Ústeckém, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče.
Krušnohorský Nejdek je 33 městem v pořadí, v němž společnost zajišťuje kvalitní a bezpečné dodávky tepla. Zároveň je Nejdek prvním akvizičním místem ČEZ Teplárenské v západních Čechách.
V poslední době se firma více zaměřuje také na dodávky tepla z decentrálních zdrojů, tzn. je schopna převzít zodpovědnost za majitele plynových kotelen, takovouto kotelnu provozovat vč. nákupu plynu za velkoobchodní ceny. Tito majitelé plynových kotelen pak mají výhodnou cenu tepelné energie a navíc bez starostí. Více se o tomto „produktu Komfort“ a dalších novinkách můžete dozvědět ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva