ČT: Reportáže o obchodu s kmenovými buňkami získaly v Jihlavě Cenu Respektu

30.10.2016 9:51 | Zprávy

Na slavnostním zahájení jubilejního 20. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava získali Reportéři ČT ocenění za nejlepší televizní, video či online reportáž uplynulého roku. Cena Respektu byla udělena reportážím Obchod s nadějí I. a II. Markéty Dobiášové.

ČT: Reportáže o obchodu s kmenovými buňkami získaly v Jihlavě Cenu Respektu
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Logo ČT

„Ocenění si velmi vážím a vnímám jej jako ocenění nejen mé vlastní práce, ale celé redakce pořadu Reportéři ČT. Jsem ráda, že Česká televize podporuje tvorbu kriticky pojaté publicistiky, kterou považuji za velmi důležitou,“ říká reportérka Reportérů ČT Markéta Dobiášová, již porota ocenila za sérii reportáží Obchod s nadějí I. a II. „První díl reportáže popisuje nemoc ALS, kterou většina z nás donedávna znala jen díky internetové výzvě k polévání ledovou vodou nebo ji mohli zaregistrovat, když s ní bojoval bývalý premiér Stanislav Gross. My jsme zjistili, že renomovaná vědkyně poskytuje některým pacientům terapii, jejíž účinek není potvrzený, jelikož na nemoc neexistuje u nás ani ve světě lék. Přesto lidé za iluzorní naději platí desetitisíce korun.“

Ačkoliv jednání profesorky a senátorky Evy Sykové po první reportáži Markéty Dobiášové odsoudila jako neetické řada vědců i lékařů, až druhý díl reportáže odhalil, že pacienti museli platit i za terapii v rámci státem schváleného výzkumu. Porota Ceny Respektu tak Markétu Dobiášovou ocenila za „důkladnou investigativní práci v profesně i lidsky složité kauze a za společenský dopad, jejž výsledek její práce přinesl.“

Týdeník Respekt ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava vyhlásil již 10. ročník soutěže o Cenu Respektu za nejlepší televizní, video či online reportáž uplynulého roku. Cena, která upozorňuje na zásadní domácí i zahraničí reportáže odvysílané v období od 1. října 2015 do 1. října 2016, může být zaměřena na jakékoliv společenské, kulturní či politické téma.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž u Letovic

22:31 Lesy ČR postavily nádrž u Letovic

Novou vodní nádrž postavily Lesy České republiky za bezmála čtyři miliony korun u Letovic v Jihomora…