Zájemci o studium budou moci v 11.00 hodin využít prezentace o studiu na FBMI, kde jednotlivé studijní obory představí studenti a podělí se o své vlastní zkušenosti se studiem.
Po prezentaci si návštěvníci budou moci prohlédnout specializované laboratoře, být svědky nevšedních experimentů a některé z nich si i sami vyzkoušet.
Na simulovaném pracovišti jednotky intenzivní péče budou pro návštěvníky připraveny úlohy spojené s umělým pacientem, včetně umělé plicní ventilace s použitím animálního modelu.
K vidění bude první prototyp mikrovlnného systému pro detekci a klasifikaci cévních mozkových příhod v ČR a realistické modely lidské hlavy. Doc. Dr.-Ing. Jan Vrba, M.Sc. k tomu dodává: „Současně si zájemci budou moci otestovat již hotový aplikátor pro mikrovlnnou hypertermii na agarovém modelu léčené oblasti.“
Odborníci seznámí zájemce s různými druhy implantátů používaných v lidském těle, např. potaženou srdeční chlopeň, zubní implantát, fixační šroub či cévní náhrady.
Pro zájemce o zdravotnické obory bude výjimečně pro veřejnost otevřená laboratoř anatomických modelů s plastinovanými lidskými těly s detaily pohybové soustavy a vnitřních orgánů. Nebude chybět ani ukázka nově pořízených sofistikovaných celotělových simulátorů – kojenec, dítě a dospělý člověk a rovněž plně vybavená fakultní sanita.
Bezpečnostní obory připravily simulaci chodu call centra tísňové linky.
Více o akci, studijních programech a Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT naleznete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva