Během konference zazněly přednášky odborníků katedry zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva Fakulty biomedicínského inženýrství, fakultních nemocnic, Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v. v. i., Ministerstva zdravotnictví České republiky, Policejní akademie České republiky a Asociace záchranných služeb České republiky.
Účastníci akce dospěli k jednoznačnému závěru, že stávající ochrana zdravotnických zařízení, zdravotnických pracovníků i nemocných je nedostatečná, ať již v případě teroristického útoku či úmyslného ohrožení jedincem. Rovněž tak je nedostatečné zabezpečení zdravotnických zařízení v případě požáru, dlouhodobého přerušení dodávky vody, elektrické energie i léků a zdravotnického materiálu. Nedostatečná je také edukace zdravotnického personálu týkající se krizových situací. Jednání prokázalo, že odborné zaměření Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze na řešení dané problematiky je správné.
Na návrh prof. MUDr. Věry Adámkové, CSc., která je rovněž akademickým pracovníkem ČVUT, bude obdobná konference svolána v lednu 2019 a bude věnována problematice dopadu blackoutu na provoz zdravotnických zařízení.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva