ČVUT: Uchazeči o studium se seznámí s laboratořemi a učebnami fakulty biomedicínského inženýrství

07.02.2018 11:09 | Zprávy

V pátek 9. února 2018 se v rámci Dne otevřených dveří zájemcům o studium otevřou laboratoře a specializovaná pracoviště Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

ČVUT: Uchazeči o studium se seznámí s laboratořemi a učebnami fakulty biomedicínského inženýrství
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Nabitý program zahájí v 11.00 hodin proděkan pro studium a pedagogickou činnost Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT Mgr. Zdeněk Hon, Ph.D. Jednotlivé studijní obory představí samotní studenti v krátkých prezentacích.

Návštěvníci si prohlédnou moderní výcvikové laboratoře určené pro výuku anatomie a biochemie i specializovanou učebnu fyzioterapie. Zájemci uvidí plně vybavenou fakultní sanitku a prakticky se seznámí s přístroji, které mají k dispozici záchranáři, aby si tak mohli představit jejich náročnou práci.

V rámci nového studijního oboru Informační a komunikační technologie v lékařství bude představen nový koncept správy zdraví, který se na fakultě vyvíjí.

Nebude chybět ani virtuální ukázka špičkového pacientského simulátoru nebo metody zpracování DNA.

„Zájemcům o studium chceme představit to nejlepší pro výuku studentů FBMI, jako je například moderní monitorovací jednotka s defibrilátorem nebo zcela unikátní učebna anatomie, kde jsou k výukovým účelům, zejména zdravotnických oborů, umístěna tři plastinovaná těla a další preparáty lidských orgánů. Díky modernímu a špičkovému vybavení laboratoří a učeben jsme schopni vychovat kvalitní odborníky, kteří obstojí v náročné a rychle se rozvíjející oblasti zdravotnické přístrojové techniky, medicíně a ochraně obyvatelstva,“ dodává proděkan fakulty Mgr. Zdeněk Hon, Ph.D.

Více o studijních programech a Fakultě biomedicínského inženýrství naleznete na stránkách ZDE.

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze se sídlem v Kladně je druhou nejmladší fakultou Českého vysokého učení technického v Praze a současně jedinou veřejnou vysokou školou ve Středočeském kraji. Fakulta byla založena v roce 2005 transformací Ústavu biomedicínského inženýrství a v současné době se počet studentů, kteří na ní studují v bakalářském, magisterském i doktorském studiu, blíží číslu 2 000. Více informací najdete ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. V celkovém hodnocení obhájilo ČVUT svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Pracovníky Dukovan čeká nejrozsáhlejší letošní preventivní cvičení

16:33 ČEZ: Pracovníky Dukovan čeká nejrozsáhlejší letošní preventivní cvičení

Na konci pracovního týdne čeká energetiky jedno z nejnáročnějších preventivních cvičení, které energ…