Celní úřad pro Ústecký kraj: Celníci hodnotili uplynulý rok 2019

24.01.2020 17:56 | Zprávy

Ústečtí celníci měli v loňském roce napilno. Kromě výběru cla, daní a ostatních poplatků bojovali v terénu proti padělkům, daňovým únikům, nelegálnímu hazardu i drogám.

Celní úřad pro Ústecký kraj: Celníci hodnotili uplynulý rok 2019
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Na severu Čech zajistili v uplynulém roce bezmála osm tisíc kusů výrobků podezřelých z porušování práv duševního vlastnictví, a to nejen na tržnicích, ale zejména v kamenných provozovnách. Hodnota zajištěného zboží vyčíslená v ceně originálních výrobků dosáhla téměř čtyři miliony korun. Mezi nejčastěji zajišťovanými komoditami byly např. prací prášky, WC osvěžovače, herbicidy apod. (4 159 kusů), zdravotní a sportovní obuv (1 962 kusů), následovaly dětské hračky, stavebnice a hrací kartičky (786 kusů) a dále oblečení jako např. bundy, mikiny, trička, dresy (346 kusů).

Při kontrolách zaměřených na přepravu, skladování a prodej vybraných výrobků zajistily hlídky mobilního dohledu v regionu bezmála 227 tisíc kusů cigaret a 28 kilogramů tabáku, více než 38 tisíc litrů minerálních olejů a 2 257 litrů lihovin bez řádného prokázání jejich zdanění. Zabránili tak daňovým únikům ve výši 1,34 milionu korun.

V rámci pátrání po zboží uniklému celnímu dohledu dále kontrolní hlídky celníků odhalily bezmála dva kilogramy omamných a psychotropních látek či prekurzorů k jejich výrobě (1 060 gramů marihuany, 819 gramů pervitinu, 2,5 gramu kokainu a další).  Zakázané látky odhalili nejen v provozovnách, osobních vozidlech účastníků hudebních festivalů, ale i v zavazadlech cestujících vlakovými spoji. Na úspěšných záchytech se velkou měrou podíleli služební psi speciálně vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Prioritou však byly kontroly zaměřené na potírání nelegálního hazardu. V této oblasti provedli příslušníci dohledu nad subjekty na území Ústeckého kraje 180 kontrol, porušení zákona zjistili ve 110 případech. Odhalili 11 nelegálních heren a v nich zadrželi 45 výherních technických zařízení tzv. kvízomatů a bezmála 50 tisíc korun v hotovosti.

V oblasti kontrol dodržování zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) provedli celníci 376 kontrol a zjistili 115 případů porušení zákona. Nejčastěji se jednalo o nevystavení účtenky či nezaslání údajů o platbě. Na místě vybrali od přestupců v příkazním řízení 192 tisíc korun a ve správním řízení pak uložili pokuty ve výši 412 tisíc korun.

V rámci výkonu státního odborného dozoru v silniční dopravě mobilní hlídky celníků kontrolovaly řidiče nákladních vozidel, zda dodržují, dobu jízdy, odpočinku a stanovené bezpečnostní přestávky. Porušení zjistili u 168 řidičů. Rozdali 138 pokut v úhrnné výši 189 400 korun a dvěma zahraničním řidičům uložili kauci v celkové výši 42 tisíc korun. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo nevedení záznamů o době řízení, jiné práci nebo pracovní pohotovosti, ale i jízda na kartu jiného řidiče. Celníci odhalili i magnet na snímači převodovky, který znemožnil správnou funkci tachografu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Budoucnost

Dobrý den, reaguji na váš dotaz ve vašem článku, kde se ptáte, jak vidíme naši budoucnost. Upřímně, já moc růžově ne. Zajímalo by mě, co proto, aby byla růžová navrhujete ta vaše strana? Upřímně moc nevím, co jste vůbec zač. Jen vím, že jste proti green dealu a migraci. Děkuji Zamlíková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Štědrý večer pravidelně trhá rekordy v hodinové spotřebě domácností

11:14 ČEZ: Štědrý večer pravidelně trhá rekordy v hodinové spotřebě domácností

Hodinová spotřeba mezi 16:00 a 17:00 na štědrý den byla zhruba o 3 procenta vyšší než v loňském roce…