Česká biotechnologie Hydal získala další prvenství

15.12.2016 14:15 | Zprávy

Česká republika získala ocenění, o které usilovaly více než tři tisíce vystavovatelů z celého světa.

Česká biotechnologie Hydal získala další prvenství
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Češi získali ocenění za biotechnologii výroby biopolymeru Hydal z použitého fritovacího oleje, kterou z laboratoří Vysokého učení technického (VUT) Brno do života uvedla rovněž česká společnost NAFIGATE Corporation a.s. Projekt finančně podpořila Technologická agentura České republiky (TA ČR) v rámci svého programu EPSILON.

„V rámci programu EPSILON jsme koinvestovali prostředky zejména do vývoje receptury pro zemědělské fólie. Podpořili jsme ale i transfer technologie do Číny, kde vznikl společný česko-čínský podnik na zpracování potravinářských odpadů a výrobu fólií,“ uvedl Martin Bunček, místopředseda TA ČR s tím, že výsledek testování byl například představen čínskému prezidentovi při jeho březnové návštěvě ČR.

„Cena, kterou jsme obdrželi, je vizitkou excelentní práce všech zúčastněných. Je to i  říklad toho, že spolupráce mezi komerční sférou a výzkumnými pracovišti je možná, funguje a přináší takovéto výsledky, které vidí a kladně vnímá celý svět,“zhodnotil Ladislav Mareš, předseda představenstva NAFIGATE Corporation.

hydal

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Myslíte, že je Trump ,,Putinův agend"?

Proč jde podle vás na ruku Putinovi, a proč se snaží oslabit Evropu? Vždyť upřímně ona je dost slabá i bez něj - bohužel.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: V dodávce celníci objevili mrtvou zvěř

16:08 Celní správa: V dodávce celníci objevili mrtvou zvěř

Osm kusů mrtvé zvěře, přepravované v nevhodných podmínkách, odhalili při silniční kontrole celníci v…