Česká krajina: Záběry divokých koní a dalších kopytníků z milovické rezervace už vidělo přes 9 milionů lidí na celém světě

18.09.2022 7:34 | Tisková zpráva

Rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se stala populární nejenom v České republice, ale také v zahraničí. Svědčí o tom sledovanost videí, umístěných na internetu.

Česká krajina: Záběry divokých koní a dalších kopytníků z milovické rezervace už vidělo přes 9 milionů lidí na celém světě
Foto: ceskakrajina.cz
Popisek: Česká krajina

Záběry velkých kopytníků z Milovic již vidělo na YouTube na 9 milionů lidí z celého světa. Nejvíce sledované jsou krátké filmy dokumentaristy Jaroslava Kolčavy, která nasbírala zhruba 8,3 milionů zhlédnutí. „Videa s koňmi, zubry a pratury jsou nejpopulárnější zejména v USA, Brazílii, Indii a Německu. Tato videa, včetně anglických a německých mutací, viděli lidé ve více jak 100 zemích světa,“ uvedl dokumentarista Jaroslav Kolčava. Další stovky tisíc pak nasbíraly spoty a krátké dokumenty na YouTube kanálu ochranářské společnosti Česká krajina a jeho anglické verzi. Tam krátké filmy vytvářeli významní filmaři, jako Jan Svatoš, Marián Polák, Petr Krejčí nebo Zdeněk Suchý.

Rezervace divokých koní tak významně propaguje nejenom město Milovice, ale i celou Českou republiku po celém světě. „Devítimilionová sledovanost se přitom týká pouze dvou vybraných zdrojů. V rezervaci přitom v minulosti natáčely světové agentury jak AP nebo AFP, které pak poskytly videomateriály největším světovým médiím, kde je viděly další desítky miliony lidí. Na stránkách jednotlivých vydavatelů je však nemožné celkovou sledovanost přesně spočítat,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Jaroslav Kolčava se natáčení přírody v Milovicích a okolí věnuje od roku 2012. Jeho prvním přírodopisným snímkem se stal dokument "Rok v lesostepi", poté následovaly další filmy o koních z Exmooru, zubrech a praturech. „Mnohé záběry využila nejedna televizní stanice,“ doplnil Jaroslav Kolčava.

Kromě internetových snímků se v rezervaci natáčelo několik filmových i televizních dokumentů a to jak pro česká kina a televize, tak pro zahraničí.

Práce filmařů a fotografů je pro rezervaci nesmírně cenná. „Fotografie a filmové záběry pomáhají rezervaci popularizovat. Díky nim mohou lidé vidět, jakou neuvěřitelnou pozitivní proměnou lokalita prošla. Fotografům a filmařům patří velké poděkování, protože právě jejich práce má významný podíl na současné popularitě celé rezervace,“ uzavřel Dalibor Dostál.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na projekt rezervace velkých kopytníků v Milovicích může veřejnost přispět prostřednictvím portálu Darujme.cz/krajina, a dále pak zasláním zprávy ve tvaru DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. A také nákupem ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz nebo na e-shopu www.zelenadomacnost.com.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporuje Akademie věd ČR v rámci programu Strategie AV 21, Záchrana a obnova krajiny, dále společnosti Nadační fond rodiny Orlických, Qminers, ProfiG2, Semix, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Accace, Bird & Bird, Zelená domácnost, Amanita Design, Pro živou zahradu, Hello bank, JK Jitka Kudláčková, Nadace ČEZ, Megabooks CZ, Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Fakt myslíte, že jsme na tom v oblasti digitalizace dobře?

A co třeba říkáte na to, že jsme v digitalizaci veřejné správy je Česko druhé nejhorší v EU? Zdroj: https://www.dvs.cz/clanek.asp?id=6995694 Nebo co říkáte na toto - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-b2b-platit-prevodem-nestaci-digitalizace-ceske-ekonomiky-je-zalostne-pomala-261752?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vládní výbor pro strategické investice řešil rozvoj lidských zdrojů i stavbu vysokorychlostních tratí

10:17 Úřad vlády: Vládní výbor pro strategické investice řešil rozvoj lidských zdrojů i stavbu vysokorychlostních tratí

Ve čtvrtek 21. listopadu 2024 se ve Strakově akademii konalo již sedmé zasedání Vládního výboru pro …