České kliniky vydělávají na cizincích desítky milionů. Vedou plastiky prsou, liposukce a asistovaná reprodukce

03.03.2014 13:42 | Zprávy

Česká republika se stává pro cizince stále oblíbenějším místem, kam jezdí za lékaři. Celkově zahraniční pacienti v Česku utratí každoročně stovky milionů korun. Důvod je jednoduchý – zhruba poloviční ceny zákroků než v zemích západní Evropy, přitom se srovnatelnou kvalitou. Největší zájem je tradičně o plastickou chirurgii, do Česka se jezdí také kvůli umělému oplodnění.

České kliniky vydělávají na cizincích desítky milionů. Vedou plastiky prsou, liposukce a asistovaná reprodukce
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok

O služby českých lékařů mají zájem především Britové, Němci, Rakušané nebo Rusové. „Například v roce 2012 se stala Česká republika pro Brity druhou nejoblíbenější a nejhojněji vyhledávanou destinací medicínské turistiky,“ uvedl Ondřej Šebestík ze společnosti Health-Czech. Podle předběžných odhadů lze očekávat, že počet zahraničních turistů přijíždějících za medicínskými zákroky vzrostl i v roce 2013.

Důvodem „medicínských turistů“ ze západní Evropy je vysoká úroveň služeb srovnatelná se západoevropskými standardy, ovšem za ceny, které jsou někdy dvakrát až třikrát nižší. Například odstranění žlučníku vyjde ve Velké Británii samoplátce na více než sto tisíc korun, u nás kolem třiceti tisíc korun. Podobné je to u nejoblíbenější operace – zvětšení prsou. V Británii pacientka zaplatí přes 110 tisíc korun, v Německu kolem 90 tisíc, v Česku přitom vyjde operace na cca 60 tisíc Kč. Čeští lékaři jsou v zahraničí navíc tradičně vážení pro svou odbornost. Cizinci vědí, že můžou počítat se srovnatelnou kvalitou a podmínkami jako doma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Nové metody ochrany lesa drží kůrovce na uzdě

22:31 Lesy ČR: Nové metody ochrany lesa drží kůrovce na uzdě

Kalamita lýkožrouta smrkového v České republice v posledních několika letech ustupuje a objem smrkov…