Čeští umělci a známé osobnosti podpořili projekt centra Modré dveře

15.12.2014 16:33 | Zprávy

V pátek 12. prosince 2014 se uskutečnila aukce originálních děl, která završila filantropický projekt ANDĚLÉ PRO MODRÉ DVEŘE. Tato tradiční akce je určena pro dofinancování chodu Terapeutického centra Modré dveře, které sídlí v Kostelci nad Černými lesy.

Čeští umělci a známé osobnosti podpořili projekt centra Modré dveře
Foto: Modré dveře
Popisek: Součástí projektu Andělé pro Modré dveře byla i aukce originálních děl.

Výtěžek v hodnotě 700.000,- Kč poslouží v příštím roce osobám s psychickými problémy, lidem v krizi, s duševním onemocněním nebo mentálním hendikepem. V aukci byla vydražena díla s tématikou anděla od známých autorů i od tvůrců z řad široké veřejnosti. Součástí aukčního katalogu byla i díla od architekta Bořka Šípka, výtvarníků Václava J. Andrleho, Jana Brabence a Jana Tichého, známého slovenského fotografa Roberta Vana, módní návrhářky Liběny Rochové, fotografky Marie Szabové, designéra Jakuba Berdycha či úspěšných atletů Davida Svobody a Tomáše Dvořáka.

Terapeutické centrum Modré dveře provozované stejnojmennou neziskovou organizací poskytuje psychosociální péči nejen osobám, které jí aktuálně potřebují, ale i jejich rodinným příslušníkům a nejbližším. Nabízí široké spektrum služeb, jako je psychoterapie, poradenství, sociální rehabilitace, sociální aktivizace, sociálně-právní poradna, krizová intervence a další doprovodné volnočasové aktivity, kulturní akce nebo osvětové i odborné přednášky.

Stejně jako u obdobných projektů, je i pro Modré dveře neustále otevřená otázka financování. Proto pravidelně organizuje nejrůznější akce k zajištění finančních prostředků na provoz centra. Jedna z nejvýznamnějších nese titul ANDĚLÉ PRO MODRÉ DVEŘE. Jedná se o aukci uměleckých děl zpodobňujících anděly s výtěžkem putujícím na podporu výše zmíněných aktivit. Autory jednotlivých andělů jsou známí výtvarníci, herci, spisovatelé, malíři a grafici, ale i zástupci široké veřejnosti nebo klientů centra. Pestrý katalog nabídl díla malých i větších rozměrů, nejrůznějších materiálů, na plátně, ve formě plastik i figurek…fantazie autorů mohla pracovat zcela bez omezení. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Margita Balaštíková byl položen dotaz

S kým chcete uzavřit koalici?

Volby zřejmě skutečně vyhrajete, ale co pak? S kým uzavřete koalici? Protože sami vládnout nemůžete (na to hlasy mít nebudete). A když jste zmínila průzkumy, čemu přičítáte, že v nich poslední době ANO oslabuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Dvěma chráněným dílnám vynesly Velikonoční trhy energetiků téměř 20 000 korun

11:28 ČEZ: Dvěma chráněným dílnám vynesly Velikonoční trhy energetiků téměř 20 000 korun

Tradiční Velikonoční trhy proběhly v děčínském sídle ČEZ Distribuce. Dvě chráněné dílny si dohromady…