„Během třídenního setkání jsme pracovali na projektu Advances in Military Personnel Selection and Assessment, který iniciovali kanadští vojenští psychologové a bude odstartován organizací NATO pro vědu a technologie (NATO Science and Technology Organisation),“ informuje plukovník Marek Nový, hlavní psycholog Ministerstva obrany ČR a dodává, že k roli organizátorů byla Česká republika mimo jiné vybrána i proto, že psychologickým testům u nových žadatelů o vstup do české armády se věnuje dlouhodobě velká pozornost a provádí se na velmi vysoké úrovni.
Čeští vojenští psychologové přispějí konkrétními poznatky v projektu NATO
Psychologové z Ústřední vojenské nemocnice se již v minulosti mnohokrát účastnili výzkumných projektů v oblasti psychologické diagnostiky a jejich konkrétní poznatky budou v připravovaném projektu velkým přínosem.
V rámci pracovního setkání navštívili účastníci setkání výběrová vojenská psychologická pracoviště Armády České republiky. Psycholožka Markéta Zajícová představila pracoviště Ústředního psychologického oddělení Vojenské nemocnice-Vojenské fakultní nemocnice, psycholog Oliver Dzvoník zase seznámil hosty s postupy, kterými jsou v České republice psychologicky vyšetřováni piloti na oddělení psychiatrie a psychologie v Ústavu leteckého zdravotnictví..
„Česká republika může v oblasti personálních výběrů nabídnout státům NATO rozsáhlé zkušenosti, zejména v testování osobnosti, což může být značný přínos pro celý výzkumný tým,“ zhodnotil pracovní setkání vojenských psychologů vedoucí pracovní skupiny Kanady, pan Elliot Loh.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva