CzechInvest: Čeští výzkumníci a podnikatelé navazovali v Kanadě vztahy na poli umělé inteligence

08.10.2018 21:05 | Zprávy

Technologická mise agentury CzechInvest zavítala do Montrealu, Toronta, Waterloo a Edmontonu.

CzechInvest: Čeští výzkumníci a podnikatelé navazovali v Kanadě vztahy na poli umělé inteligence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Poslední zářijový týden navštívila desítka českých výzkumných institucí a firem aktivních v oblasti umělé inteligence v doprovodu CzechInvestu čtyři kanadská města, která patří k nejdůležitějším AI centrům nejen v Kanadě ale i ve světě. Zástupci Českého vysokého učení technického v Praze, Vysokého učení technického v Brně, Karlovy Univerzity, Vysoké školy báňské –Technické univerzity Ostrava, Technické univerzity v Liberci, Akademie věd ČR a firem Unico, Recombee, Blindspot Solutions a Avast absolvovali bezmála dvacet jednání se svými kolegy z kanadských univerzit, výzkumných institucí, firem, start-upů a inkubátorů. Získali povědomí o kanadském ekosystému umělé inteligence, jeho financování a hlavních trendech.

Ve dnech 27. a 28. září 2018 se zúčastnili odborného sympozia na University of Alberta v Edmontonu, kde představili úspěchy českého výzkumu a diskutovali o využití umělé inteligence v různých sektorech jako je doprava, zemědělství, robotika či energie.

„Mise ukázala, že obě země mají v této oblasti mnoho společných témat. Přestože výsledky českého výzkumu umělé inteligence nejsou v porovnání s těmi kanadskými nijak zanedbatelné, v Kanadě se toto téma těší daleko větší pozornosti. Přitom třeba Praha nebo Brno produkují mnohem více absolventů AI oborů než například Montreal, sídlo kanadského AI superklastru,“ říká Eva Jungmannová z agentury CzechInvest.

Konkrétně v Edmontonu se nyní velká pozornost věnuje vývoji strojového učení v oblasti herního průmyslu. Například program DeepStack, který vyvinul tým profesora Michaela Bowlinga skládající se ze studentů University of Alberta, ČVUT a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, porazil profesionální hráče v pokeru. Čeští vědci pracují také v Edmontonu sídlící společnosti Google DeepMind.

„Jednání započatá během této mise by mohla vyústit ve vzájemnou výměnu studentů a profesorů a spolupráci na dalších výzkumných projektech,“ věří Jungmannová.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Dávky

Dobrý den, pokud přijdu o práci a budu žádat o dávky, tak chápu správně, že budu muset dokládat, jaký mám majetek nejen já, ale i mý blízcí? A kdo je těmi blízkými přesně myšlen? A bude se to týkat všech žadatelů? Já třeba byl teď na pracáku poprvé za svůj život, jinak jsem pracoval a mám to v plánu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní knihovna: Literární večer o životě za mřížemi od Gulagu k dnešku

22:31 Národní knihovna: Literární večer o životě za mřížemi od Gulagu k dnešku

Host: spisovatelka a dokumentaristka Kamila Hladká.