Účastníci ve spolupráci s konzultanty vytvoří podrobný podnikatelský plán, jenž by je měl dále nasměrovat. Využít však mohou i další služby potřebné k přípravě a zahájení realizace záměru, například dokončení technického vývoje produktu, jeho testování či certifikaci.
Cílem programu je zjistit, zda je připravovaná metodika spolupráce konzultantů se začínajícími firmami přínosná a může vést k úspěšnému startu podnikání. Účastníci mohou zdokonalit svůj podnikatelský záměr a potvrdit si, zda se ubírají správným směrem.
„O účast v inkubačním programu se v těchto dnech uchází mladé firmy, které se z velké části specializují na řešení problémů měst a obcí. Druhou nejsilnější skupinou jsou záměry v oblasti zlepšení zdraví. Společným jmenovatelem prakticky všech uchazečů je to, že si zkusili podnikat. Nasbírali první zkušenosti se vstupem na trh u různých cílových skupin a začali s ověřováním toho, jak moc se předpoklady o zákaznické potřebě shodují s realitou. Nyní jsou ve fázi, kdy si ujasňují svoji specializaci, často s ohledem na škálovatelnost produktu. V průběhu inkubačního programu dokončí přizpůsobení svých řešení skutečné potřebě zákazníků a ujasní si, jaký obchodní model pro svůj záměr zvolí, “ popisuje průběh pilotního inkubačního programu senior konzultantka BIC Plzeň Lenka Palánová.
Více informací o projektu ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.