„Všichni finalisté představili jedinečné lázeňské produkty, které ctí pravidla a normy udržitelného cestovního ruchu a rozvíjejí turismus nejen ve smyslu finanční udržitelnosti, ale zejména s ohledem na zachování kulturních a přírodních hodnot,“ uvedla Klára Dostálová ministryně pro místní rozvoj ČR.
Do letošního ročníku se přihlásilo celkem dvanáct projektů. Šestici finalistů odborná komise navštívila, setkala se s destinačními manažery a dalšími subjekty, které působí v cestovním ruchu v dané oblasti. Členy hodnotící komise jsou zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, agentury CzechTourism, Svazu léčebných lázní, Sdružení lázeňských míst a Vysoké školy ekonomické. Při výběru vítěze hrála roli jedinečnost produktu, kvalita dostupných služeb, udržitelnost a také přístup dané destinace k životnímu prostředí.
Mezi finalisty se probojovali projekty „Šumavské bylinné lázně“ (Kašperské hory), „Great Spas of Europe“ (Františkovy Lázně), „Thermalium Teplice“ (Krušné hory), „Broumovsko, meditace, jóga a magický Adršpach“ (Broumovsko), „Resort Svatá Kateřina“ (Vysočina) a „Well, well … Lázně Luhačovice“ (Luhačovicko a Zlínsko). Cenu EDEN 2019 získaly poslední jmenované, Lázně Luhačovice. „Lázně Luhačovice mají nejen léčebné prameny a mnohaletou tradici v léčbě onemocnění dýchacích cest, ale také nádhernou historickou architekturu obklopenou panenskou přírodou chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty,“ říká Jan Herget ředitel agentury CzechTourism, která projekt EDEN v České republice zastřešuje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva