DSA celý případ již předala svým právníkům a je připravena se proti podobným lžím bránit soudní cestou.
„Pokud někdo tvrdí, že létáme dráž než policie nebo vojáci, tak veřejně nemluví pravdu. Čísla u armády a policie, která se objevila v médiích, jsou naprosto nepravdivá, protože zahrnují pouze část nákladů na provoz vrtulníků,“ vysvětluje ředitel letového provozu DSA Daniel Tuček, který sám je pilotem záchranářem.
„Cena policie a armády za letovou hodinu je rozhodně umělá. Nezahrnuje nákup vrtulníků, pravidelný servis, výcvik posádek, modernizace technického vybavení, pojištění, nájem za stanoviště a další stovky nákladů,“ dodal Tuček.
Kauza se snaží zdiskreditovat poctivé firmy
Společnost DSA veřejně prohlašuje, při všech výběrových řízení jednala regulérně a vždy se snažila leteckou záchrannou službu zajišťovat s nejmodernější technikou za nejnižší ceny. Podle DSA je tato kauza uměle vyvolaná s cílem zdiskreditovat poctivé firmy politickými hrátkami.
„Pokud stát dokáže zajišťovat levněji třeba železniční dopravu, tak proč na koleje pouští soukromé přepravce. To, že soukromníci zajišťují leteckou záchrannou službu je rozhodně pro stát levnější a lepší,“ zdůraznil ředitel Daniel Tuček. Podle DSA ve velké většině evropských zemí provozuje leteckou záchrannou službu nestátní provozovatel.
Vrtulníky DSA již zachránily 30.000 životů
Vrtulníky DSA zachránily za více jak dvacet let přes 30.000 životů. Ročně nalétají pro leteckou záchrannou službu přes 2000 letových hodin.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva