„Bylo to v naší historii poprvé, kdy jsme zkusili tento velmi tolerantní přístup k cestujícím, kteří byli zjištěni bez platné jízdenky. Rozhodli jsme se pro něj na začátku nového školního roku a bylo to gesto naší vstřícnosti zejména vůči žákům, kteří v tomto období častěji než jindy zapomenou na nutnost koupit si nebo označit ve vozidle jízdenku a nemají ještě vyřízenou jízdenku časovou,“ vysvětlil ředitel DSZO Josef Kocháň. Podle něj dlouhodobě není primárním cílem DSZO cestující bez jízdenky trestat, ale naučit je, aby si ve všech případech jízdenky kupovali.
Když revizoři v prvních třech zářijových dnech narazili při kontrole v trolejbusech a autobusech na cestujícího bez jízdenky, nabídli mu, že si místo pokuty ještě může na místě zakoupit a označit jízdenku za 20 korun (cena jízdenky u řidiče). Netýkalo se to případů, pokud by byla jízdenka nějak upravována či falšována. Dodatečného zakoupení dvacetikorunové jízdenky s úlevou využily přes tři desítky cestujících. Bohužel se vyskytli i notoričtí neplatiči, kteří i tuto výjimečnou nabídku odmítli a raději si nechali vypsat hlášenku a zvýšit často mnohatisícový dluh, který už vůči DSZO mají z minulosti.
„Zatím neuvažujeme, že bychom tuto akci v dohledné době opakovali. A i kdyby, samozřejmě ji předem neohlásíme a ani nebude trvat příliš dlouho, aby se o ní cestující nestačili vzájemně informovat,“ doplnil Josef Kocháň.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva